Brawa dla wolontariuszy

Takich tłumów aula płockiego ratusza dawno nie widziała. W czwartek po południu po brzegi wypełnili ją wolontariusze oraz osoby zaangażowane w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 
 
W klimat charakterystyczny dla Orkiestry wprowadził zebranych chór Muzyczne Iskierki ze Szkoły Podstawowej nr 17 pod dyrekcją Agnieszki Kralki.

Prezydent Andrzej Nowakowski dziękował wszystkim za poświęcony czas i dobre serca.

– Jesteście niesamowici – mówił. – Dzieci z chóru przypomniały nam ten niezwykły dzień, kiedy wspólnie kwestowaliśmy na ulicach. Ale spotkaliśmy się tu nie tylko po to, by powspominać. Przede wszystkim chciałbym wam bardzo podziękować. Bez waszego uśmiechu i zaangażowania płocki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie byłby tak wyjątkowy.

Kilka tygodni temu prezydent Płocka przekazał na licytację w ramach WOŚP Złotą Kartę. Upoważnia ona do wstępu na większość płockich imprez kulturalnych i sportowych. Wylicytował ją Paweł Miaśkiewicz. Mężczyzna odebrał kartę od prezydenta w czasie czwartkowego spotkania. – Moja chrześniaczka korzystała ze sprzętu kupionego dla szpitala przez WOŚP – opowiadał. – Dlatego jestem przekonany, że Orkiestrze warto pomagać.

Źródło: www.plock.eu

Skomentuj

comments