II Półmaraton Dwóch Mostów

Druga edycja płockiego Półmaratonu Dwóch Mostów odbędzie się 15 września 2013 roku. Czasu na przygotowanie formy zostało jeszcze bardzo dużo, ale na dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy zdradzili pierwsze tajemnice biegu.

 Tak jak w poprzednim roku najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych otrzymają atrakcyjne nagrody. Trasa będzie oznaczona nie co 5 kilometrów, ale co 1 kilometr. Zawodnicy skorzystają także z czterech punktów odżywczych na trasie biegu. Tak jak w poprzednim roku do boju zawodników zagrzewać będzie zespół bębniarzy. Nowością jest dodanie nowej kategorii wiekowej dla mężczyzn. Teraz zawodnicy powyżej 70 roku życia mają swoją oddzielną klasyfikację. – Pracujemy także nad dodatkowymi atrakcjami dla kibiców. Limit uczestników został ustalony na 1000 osób – mowił podczas konferencji prezydent Andrzej Nowakowski.

Bieg jest promowany na portalach: maratonypolskie.pl i bieganie.pl, a także na największych biegach ulicznych w kraju m.in. Orlen Marathon, który odbędzie się 20 kwietnia w Warszawie.

Organizatorem półmaratonu jest Urząd Miasta Płocka. Współorganizatorzy to: Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA oaz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Sponsorzy: PKN Orlen oraz Coca-Cola. Obsługę techniczna zapewnia firma: Running Consulting – Mariusz Giżyński. Zapisy i pomiar czasu obsługuje firma STS – Timing (obsługuje największe imprezy biegowe w Polsce: Półmaraton Warszawski i Maraton Warszawski).

Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta Wyborcza.

Aby wziąć udział w półmaratonie wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie maratonypolskie.pl oraz na stronie www.plock.eu w zakładce Półmaraton Dwóch Mostów (będzie aktywny od godzin popołudniowych). Aby rejestracja była pełna należy do końca sierpnia przelać na konto współorganizatora, czyli PTT DELTA opłatę startową w wysokości 40 złotych. Od 1 września startowe wynosi 80 zł. W przeddzień oraz w dniu zawodów będzie można dokonać rejestracji osobiście w Biurze Zawodów (I LO im. Małachowskiego), natomiast opłatę startową w wysokości 100 zł uiścić w gotówce.

Przypominamy, że pierwszą edycję Półmaratonu Dwóch Mostów ukończyło 467 zawodników, w tym 200 płocczan. Historycznym zwycięzcami I Półmaratonu Dwóch zostali Wladimir Tonczyński (czas 1 godz. 13 min 49 sek) z Białorusi oraz Agnieszka Golak (1 godz. 29 min. 42 sek) z Wyrzeki. Poza nagrodami finansowymi zwycięscy otrzymali z rąk prezydenta okazale puchary. Doświadczony Białorusin w walce o zwycięstwo pokonał płocczanina Przemysława Giżyńskiego oraz Artura Kamińskiego z Proboszczewic. Obaj zawodnicy reprezentują Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Płocku. Wyższość Agnieszki Golak uznać musiały Agata Matejczuk oraz Katarzyna Żbikowska-Jusis (obie KB Arturówek Łódź).

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments