Biegiem uczcili pamięć trenera

Wczoraj odbył się VIII Bieg Skarpy im. Marka Zarychty. W sześciu biegach dla dzieci wystartowało 227 dziewczynek i chłopców, natomiast bieg główny ukończyło ok. 60 zawodników.

 
 
 
 
W każdym biegu zawodnicy dawali z siebie maksimum możliwości i walczyli o zwycięstwo do samej mety. W konkurencjach młodzieżowych udział wzięli uczniowie z Płocka i regionu.

W biegu głównym wystartowała licznie młodzież szkolna, a także kilkuosobowa grupa byłych zawodników trenera Marka Zarychty. O kunszcie trenera świadczy fakt, że pierwsze pięć miejsc zajęli zawodnicy, którzy trenowali pod okiem Zarychty. Zwyciężył Mariusz Giżyński, najwybitniejszy wychowanek Marka Zarychty. Zawodnik ten 15 maja w Rotterdamie walczył o minimum olimpijskie w maratonie. Niestety, pomimo ustanowienia wspaniałego rekordu życiowego 2 godz.11 min. 19 sek (obecnie ósmy wynik w Europie), Mariuszowi do pokonania wygórowanego minimum PZLA zabrakło 49 sekund na dystansie 42,195 km. Mariusz Gizyński jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, podczas Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Barcelonie zajął 12 miejsce w maratonie.

Drugie miejsce zajął Łukasz Rakowski, trzecie Sebastian Dymek, czwarte Arkadiusz Gmurczyk, a piąte Daniel Żołek. Każdy z tych zawodników część swojej kariery sportowej spędził pod czujnym okiem Marka Zarychty.

Wszyscy zawodnicy bez względu na kategorie wiekowe rywalizowali na dystansie 800m, który był ulubioną konkurencją Marka Zarychty (rekord życiowy 1min 56sek).

Wyniki biegów:
Dziewczęta 1999 r. Ada Malanowska SP 12 Płock
Chłopcy 1999 r. Szymon Sucharski SP 20
Dziewczęta 2000 r. Sylwia Korzeniewska SP Bulkowo
Chłopcy 2000 r. Mateusz Konopiński SP Bulkowo
Dziewczęta 2001 r. Julia Mikucka SP Bulkowo
Chłopcy 2011 r. Patryk Wereszyński SP 12

Bieg Open:
1. Mariusz Giżyński
2. Łukasz Rakowski
3. Sebastian Dymek
4. Arkadiusz Gmurczyk
5. Daniel Żołek

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments