Emocje gwarantowane

mustangsW sobotę 25 maja o godzinie 14:00, na stadionie KKS Sygnał przy ulicy Zemborzyckiej 3 w Lublinie zostanie rozegrany mecz czwartej kolejki PLFA I. W tym spotkaniu Tytani Lublin podejmą Mustangs Płock.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów Mustangs Płock nieznacznie pokonali beniaminka z Lublina 12:6. Tytani zaskoczyli przeciwnika swoimi umiejętnościami i wolą walki, a to przecież dopiero ich drugi sezon w futbolu 11-osobowym! Po blisko miesiącu od tego wydarzenia obie ekipy zmierzą się w rewanżu.

– Mecz w Płocku przegraliśmy na własne życzenie. W pięciu sytuacjach, w których brakowało nam zaledwie kilkunastu jardów do pola punktowego zdobyliśmy tylko jedno przyłożenie. Zabrakło nam koncentracji i odrobiny szczęścia. Wierzymy, że stać nas na wiele i udowodnimy, że nie jesteśmy chłopcami do bicia – uważa Andrzej Jakubiec, rzecznik prasowy Tytanów.

W Płocku przez bardzo długi okres czas utrzymywał się remis. Żadna z drużyn nie potrafiła ukąsić drugiej i odebrać ochoty do walki. W końcu udało się to bardziej doświadczonym Mustangom za sprawą Łukasza Pietrzaka. – Byliśmy pod wrażeniem postępów, jakie poczynili od czasu gry w PLFA II. W dodatku, nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Wierzę, że teraz będziemy świadkami bardziej jednostronnego pojedynku. Chcemy awansować do kolejnej fazy i musimy wygrać – twierdzi Paweł Chlebny, rzecznik prasowy płocczan.

Zbliżony poziom Tytanów i Mustangów odzwierciedlają także porażki z Lowlanders Białystok. Jedni i drudzy ulegli Ludziom z Nizin 0:48. – Ta porażka nie jest żadną ujmą. To bardzo ograna i mocna drużyna – mówi Jakubiec. Wtóruje mu Chlebny. – Ciężko powiedzieć czy to przypadek, że Tytani i Mustangi przegrały takim samym stosunkiem. Niestety muszę przyznać, że odstawaliśmy poziomem od Lowlanders. To są faworyci, bardzo silny zespół, ale chcemy pokazać pazur i wierzymy, że zostaniemy czarnym koniem rozgrywek.

Po dwóch spotkaniach Tytani mają na swoim koncie dwie porażki. Jednakże nie jest to powód do wstydu. Z płocczanami walczyli jak z równym, a Lowlanders to ekipa aspirująca poziomem do gry w Toplidze. – Jako debiutant w PLFA I płacimy frycowe. Wystarczy spojrzeć na nasz dorobek i porównać go z innymi. W lidze jedenastek zagraliśmy dopiero dziewięć meczów, a mierzymy się z drużynami i zawodnikami, którzy mają po czterdzieści albo pięćdziesiąt spotkań za pasem. Doświadczenie w futbolu to rzecz nie do przecenienia – stwierdza Jakubiec.

Mustangi do rewanżu z Tytanami podejdą z rozgrywającym Ivanem Kovaceviciem. Serb mierzący 185 centymetrów wywalczył sobie miejsce w składzie po udanych sesjach treningowych oraz zdobył przyłożenie w ostatnim meczu z Kraków Kings, gdy w czwartej kwarcie pojawił się na boisku.

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy, którzy zdecydują się na obejrzenie tego meczu z trybun nie będą zawiedzeni. Dwa zespoły prezentujące podobny poziom, pokazy cheerleaderek i konkursy z nagrodami to idealna okazja do spędzenia sobotniego popołudnia.

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA)

PLFA została powołana do życia w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych wystąpiły 4 kluby W sezonie 2013 w szranki PLFA stają 74 drużyny, które występują w Toplidze, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 oraz PLFA J. Kulminacją sezonu 2012 był NAC VII SuperFinał, który 15 lipca 2012 r. został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na trybunach zasiadło 23 000 widzów.

VIII SuperFinał na Stadionie Narodowym

14 lipca 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie o mistrzostwo Topligi zagrają dwie najlepsze drużyny w Polsce.

Gospodarz: Tytani Lublin (0-2)
Gość: Mustangs Płock (1-2)
Data i godzina: 25 maja o 14:00
Stadion: stadion KKS Sygnał, ul. Zemborzyckiej 3, Lublin
Liga: PLFA I
Bilety: wstęp wolny

Źródło: Biuro Prasowe PLFA

Skomentuj

comments