W Płocku powstało profesjonalne boisko do plażowej piłki ręcznej

boiskoPrzynajmniej do końca wakacji w Płocku na dzikiej plaży nad zalewem “Sobótka” działać będzie pierwsze w Płocku i jedno z pierwszych w Polsce profesjonalne boisko do plażowej piłki ręcznej.

Jest wszystko co potrzebne: malownicza plaża, bramki i pole gry. Oficjalne otwarcie boiska odbyło się w piątek 21 czerwca o godz. 10. Wzięli w nim udział m. in. prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, wiceprezes ds. organizacyjnych ZPRP Henryk Szczepański oraz trener Bogdan Zajączkowski.

– Płock piłką ręczną stoi, dlatego postanowiliśmy stworzyć w naszym mieście profesjonalne boisko do plażowej piłki ręcznej. To absolutna nowość. Pomysł narodził się kilkanaście dni temu i w ciągu tygodnia udało się go zrealizować dzięki zaangażowaniu wielu osób z MZOS-u i innych jednostek miejskich – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Mecz otwarcia rozegrały drużyny juniorów SPR Orlen Wisła Płock, trenowane przez Roberta Jankowskiego. Zawody poprowadzili międzynarodowi sędziowie piłki ręcznej z Płocka – Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota.

Nowe boisko na „Sobótce” wkomponuje się w ofertę rekreacyjną dla mieszkańców miasta i turystów odwiedzających Płock w okresie wakacji. Na kąpielisku już działają boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego, strzeżona plaża. Do połowy lipca zostanie także uruchomiona wielka zjeżdżalnia wodna „Anakonda”.

Boisko do piłki ręcznej powstało dzięki:
• Wydziałowi Sportu i Rekreacji
• MZOS J.B w Płocku
• Wydziałowi Kształtowania Środowiska
• Muniserwisowi ZB
• Centrum Widowiskowo-Sportowemu J.B.

Administratorem obiektu jest Miejski Zespół Obiektów Sportowych J.B.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments