Sprzątnij po mnie, bo sam nie dam rady

piesUrząd Miasta Płocka rozpoczął kampanię społeczną adresowaną do właścicieli psów „Sprzątnij po mnie, bo sam nie dam rady”.

Na płockich ulicach pojawiły się bilboardy, na których sympatyczny czworonóg zachęca swojego właściciela do sprzątnięcia odchodów. Kampania informacyjna Urzędu Miasta Płocka potrwa do 18 sierpnia. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem braku usuwania odchodów po psach.

Przypominamy, że zgodnie z “Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Płocka” właściciele lub opiekunowie zwierzęcia zobowiązani są do natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzę w obiekcie i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego. Postanowienie to nie dotyczy wyłącznie osób niewidomych, korzystających z psów przewodników. Odchody zwierzęce powinny być zebrane do szczelnej torby i umieszczone w komunalnych urządzeniach do zbierania odpadów lub koszach ulicznych.

Od stycznia Straż Miejska lub sąd ukarały kilkadziesiąt osób, które nie sprzątnęły w Płocku odchodów po swoich pupilach. Grzywna waha się od 20 zł nawet do 500 zł.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments