Uwaga na złodzieja

pulJak co roku, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, policjanci, strażnicy miejscy i uczniowie Liceum i Gimnazjum PUL, przypominają mieszkańcom Płocka o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas który będziemy chcieli spędzić w gronie rodzinnym, z dala od problemów i zmartwień życia codziennego. Każdy stara się przygotować do Świąt w taki sposób, aby w tych szczególnych dniach niczego nie zabrakło, co wiąże się z reguły z zakupami. Pochłonięci zakupową gorączką i zamyśleni co jeszcze musimy przygotować i kupić, czasami zapominamy o bezpieczeństwie swoim i własnego mienia.

Niestety w tym okresie również przestępcy są bardzo aktywni. Wykorzystują każdy moment naszej nieuwagi i dokonują kradzieży: torebek pozostawionych w koszach zakupowych, telefonów komórkowych i portfeli odłożonych na bok, na chwilę aby zapłacić za zakupy, czy też innych wartościowych rzeczy, które przenosimy w widocznym miejscu i nie zwracamy na nie bacznej uwagi. Właśnie po to, aby takich zdarzeń było jak najmniej, w dniach 16 i 17 grudnia, w rejonach największych centrów handlowych i parkingów w Płocku, nietypowe patrole złożone z policjanta, strażnika miejskiego i uczniów PUL Płock, prowadziły działania profilaktyczno – edukacyjne.

Polegały one na wręczaniu mieszkańcom ulotek informujących o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o zagrożeniach na jakie wszyscy jesteśmy narażeni w czasie gorączkowego przygotowywania się do Świąt oraz o sposobach zapobiegania tym zagrożeniom. Działania są kontynuacją działań z lat ubiegłych, gdyż mieszkańcy naszego miasta z zadowoleniem wypowiadają się na ich temat. Organizatorzy tych działań maja nadzieję, że prowadząc akcję informacyjno – edukacyjną, zostanie ograniczona ilość kradzieży podczas przygotowań do Świąt.

Pamiętajmy – zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa zapobiegamy przestępstwom popełnianym na naszą szkodę.

Źródło: Komenda Miejska Policji Płock

Skomentuj

comments