20 rocznica śmierci Dariusza Stolarskiego

stolarskiObchody poświęcone pamięci opozycyjnego działacza, który zginął w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, rozpoczną się w piątek, 18 października.

Punktualnie o godz. 12 uczestnicy obchodów, w tym uczniowie płockich szkół, złożą kwiaty i zapalą znicze przy tablicy upamiętniającej Dariusza Stolarskiego, umieszczonej na kamienicy na rogu Starego Rynku i ul. Jerozolimskiej.

Później w auli ratusza, ok. godz. 12.15 rozpocznie się konferencja naukowa – „Dariusz Stolarski – 20 rocznica śmierci Lidera Młodzieży Niepokornej”, „FMW – 30 rocznica powstania”.

Konferencję poprowadzi znany dziennikarz Bogdan Rymanowski, a wśród prelegentów będą m.in. Jacek Pawłowicz z Instytutu Pamięci Narodowej oraz przedstawiciele Federacji Młodzieży Walczącej z różnych regionów Polski.

Ostatnim punktem programu w piątek będzie Przegląd Filmów Niepokornych w Novym Kinie Przedwiośnie, podczas którego zostaną pokazane „Nadchodzi nasz czas”, „Stan wojenny w Płocku” oraz „Zadymy młodzieżowe w okresie stanu wojennego”. Początek o godz. 18.15.

Następnego dnia, w sobotę 19 października o godz. 16.45 zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie i pod tablicą Dariusza Stolarskiego. O godz. 18 w kościele pw. św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza za Ojczyznę. Po nabożeństwie, także w Stanisławówce, z koncertem pieśni i piosenek Jacka Kaczmarskiego wystąpi Trio Łódzko-Chojnowskie.

Honorowy patronat nad obchodami objęli m.in. biskup płocki Piotr Libera, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Zofia i Zbigniew Romaszewscy.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments