Oceń zmiany w Komunikacji Miejskiej

kmpW ciągu ostatniego roku Komunikacja Miejska zmieniła sposób przewożenia pasażerów.

Zmieniły się trasy, godziny i częstotliwość kursowania autobusów. Ostatnie korekty miały we wrześniu. Zaczęło się badanie satysfakcji płocczan z tych zmian. Od czwartku na przystankach oraz w autobusach można będzie spotkać ankieterów – wolontariuszy z Płockiego Wolontariatu, którzy działają na zlecenie Urzędu Miasta. Zapytają podróżujących, ale także przechodzących obok przystanków płocczan o opinię na temat funkcjonowania KM, a przede wszystkim zmian, jakie zostały wprowadzone.

Pierwsze badania pokazały, że płocczanie docenili nowe trasy linii, zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów m.in. poprzez utworzenie połączeń „wzmacniających” dotychczasowe na najbardziej obleganych odcinkach (np. linie 0 i 10 wspomagające linię 19), nowe połączenia bezpośrednie, udostępnienie dla pasażerów kursów zjazdowych do zajezdni i wiele innych zalet nowego systemu.

Wszystko to stało się w ubiegłym roku. We wrześniu 2013 wprowadzone zostały zmiany w zakresie przebiegu tras i liczby połączeń jeszcze kilku linii (uruchomione zostały dodatkowe kursy na linii nr 37, która wydłużona została w kierunku Kostrogaju), powstały też nowe przystanki, np. w al. Kilińskiego (obok Szkoły Wyższej Pawła Włodkowica). Zakres zmian był wynikiem uwag płynących od mieszkańców. Wypływał on także z ankiet przeprowadzonych przez przez KM Płock i pracowników biura Pełnomocnika ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego wśród mieszkańców.

Nie koniec to zmian. Od piątku 18 października do dyspozycji płocczan będą kolejne nowe przystanki: na ul. Słonecznej – Batorego (przy skrzyżowaniu z ul. Batorego w kierunku ul. Południowej) i Bukowa (przy skrzyżowaniu z ul. Bukową w kierunku ul. Południowej). Na obydwu przystankach zatrzymywać się będą autobusy linii 15 w drodze z centrum w stronę Międzytorza i Boryszewskiej. Przystanek Paśniki na ul. Południowej przed skrzyżowaniem z ul. Wyszogrodzką oddany będzie do użytku w terminie późniejszym, o czym poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments