Latające Lwy debiutują w lidze

bielsk800Flyons Płock już po debiucie w Warszawskiej Lidze Ultimate.

Po zaledwie ośmiu miesiącach treningów i jednym rozegranym turnieju (nota bene w Płocku) płocka drużyna wzięła udział w zimowej edycji Warszawskiej Ligi Ultimate. Spośród czternastu doświadczonych drużyn, Flyonsi są najmłodszą ekipą.

Jesteśmy świadomi, że każdy zdobyty punkt w zmaganiach z dużo bardziej doświadczonymi drużynami jest dla nas małym sukcesem.

W pierwszym starciu młody zespół zmierzył się z wicemistrzami spod balonu z zeszłego roku oraz wicemistrzami z letniej edycji. Zdecydowanie silniejsi rywale okazali się tylko minimalnie lepsi i wygrali ten pojedynek jednym punktem. Wynik meczu ostatecznie wyniósł 10:11 dla ZIPÓW.

Każdy mecz jest dla nas rywalizacją z dużo większym doświadczeniem i ograniem na boisku, dlatego też bardzo cieszy nas fakt, że w 4 meczach udało nam się urwać przeciwnikom łącznie 40 punktów. Niestety każdy z tych meczy kończył się naszą porażką, jednak w dwóch z nich zwycięstwo było bardzo blisko.

Zespół z Płocka rozegrał w tym dniu jeszcze trzy mecze z drużynami muJAHedini dysku, Ultimatum oraz PDK uznając wyższość wszystkich trzech.

Flyons – ZIPY 10:11
Flyons – muJAHedini dysku 11:19
Flyons – Ultimatum 11:13
Flyons – PDK 8:18

Mimo braku ani jednego zwycięstwa, płocczanie wrócili do domu w dobrym humorze, z nowym bagażem doświadczeń oraz bogatsi w wiedzę o swoich błędach. Teraz mają tylko tydzień na ostatnie szlify taktyczne, bo już 30. listopada wracają do Warszawy na kolejne 3 mecze w ramach WLU*.

Mecz FLYONS PŁOCK – ZIPY

.

Mecz FLYONS PŁOCK – MUJAHEDINI DYSKU

 

 Źródło: Flyons Płock

Skomentuj

comments