Nowy sezon dla melomanów

pos_solomonPłocka Orkiestra Symfoniczna rozpoczyna sprzedaż karnetów na styczeń – marzec 2015. Wyjątkowe koncerty, wspaniali soliści i dyrygenci – tak zapowiada się początek kolejnego sezonu artystycznego. W repertuarze muzyka symfoniczna, kameralna oraz rozrywkowa.

Melomani, którzy kupią karnet mają zagwarantowane stałe miejsce na widowni, a także zapłacą mniej w stosunku do ceny biletów. Koszt karnetu to 160/140 zł. Można je nabyć w kasie biletowej POS w terminie 7 – 22 stycznia 2015 r.

Malicki klasycznie i świątecznie to pierwsza propozycja w nowym roku. Będzie klasycznie, ale w klimacie świątecznym przyprawionym szczyptą żartu w najlepszym wykonaniu. Waldemar Malicki to jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów, nie tylko w Polsce. Współautor, z Jackiem Kęcikiem, jedynej w swoim rodzaju Filharmonii Dowcipu, formacji muzycznej, z którą wielokrotnie wystąpił w TVP I i II. Laureat telewizyjnego „Wiktora”, „Telekamery” i wielu innych nagród TV. Orkiestrę poprowadzi dyrygent Bernard Chmielarz – znany kompozytor i aranżer. Przeboje muzyki symfonicznej w znakomitej interpretacji mistrza klawiatury i żartu zostaną zaprezentowane wyjątkowo we czwartek, 22 stycznia o godz. 19. Bilety do nabycia od 7 stycznia w cenie 50 zł.

Classic is cool! Mozart. Koncert poświęcony twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta zaliczanego do grona najwybitniejszych kompozytorów klasycznych. W programie m.in. przepiękny Koncert fortepianowy d-moll KV 466. Z tym wyjątkowym repertuarem zmierzy się niezwykle utalentowana francuska pianistka Lydie Solomon. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. niespotykanej liczbie nagród zdobytych na konkursach pianistycznych. Jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najczęściej koncertujących młodych pianistek w Europie. Oprócz koncertu fortepianowego w programie usłyszymy – Adagio i Fugę c-moll oraz Symfonię C-dur „Jowiszową” KV 551. Koncert poprowadzi znany już płockim melomanom – dyrygent Janusz Przybylski. „Classic is cool ! Mozart” odbędzie się 30 stycznia. Bilety w sprzedaży od 12 stycznia w cenie 25 zł.

Swinging with Sinatra to kolejna propozycja na piątkowy wieczór z orkiestrą. W przeddzień Walentynek wystąpi najbardziej swingowy głos w Polsce, czyli Jarek Wist. Wielokrotny laureat krajowych konkursów wokalnych. Dorobek Jarka Wista to niezliczone koncerty, wydane płyty, recitale muzyczne, w których prezentuje własne interpretacje najpiękniejszych piosenek z repertuaru Franka Sinatry.

„Swinging with Sinatra” to koncert poświęcony Frankowi Sinatrze, jednemu z najbardziej popularnych, i do dziś najczęściej rozpoznawalnych wokalistów na świecie. Jest połączeniem swingowych rytmów, poruszającego śpiewu i nowatorskich aranżacji, a także zabawnych dialogów i dykteryjek z życia artysty. Podczas koncertu można usłyszeć doskonale znane utwory: „New York”, „Fly me to the moon”, „Love and Marriage”, „Mack the Knife”, „My Way” i wiele innych. Soliście towarzyszyć będą płoccy symfonicy pod batutą Mikołaja Blajdy wraz z zespołem instrumentalnym. Swinging with Sinatra odbędzie się 13 lutego. Bilety w cenie 35 zł.
Classic is cool. Brahms. To kolejny koncert poświęcony klasykom muzyki symfonicznej mający przybliżyć sylwetkę i twórczość znakomitych kompozytorów. Płocka Orkiestra Symfoniczna wykona w nim uwielbianą przez wykonawców oraz publiczność na całym świecie II Symfonię D-dur op.73 ,,Pastoralną” J. Brahmsa. „Wielka nowoczesność, bezdyskusyjny sukces” – tak napisał krytyk muzyczny Eduard Hanslick po usłyszeniu 2 Symfonii D-dur Johannesa Brahmsa. Było to po premierze w Wiedniu 30 grudnia 1877 roku. Grała Vienna Philharmonic, dyrygował Hans Richter. To wybitne dzieło Płocka Orkiestra Symfoniczna wykona pod batutą utalentowanej i uznanej już dyrygentki Anny Mróz. Usłyszymy także I koncert skrzypcowy D-dur op. 6 N. Paganiniego w wykonaniu skrzypka Mariusza Patyry – zdobywcy wielu nagród – w tym pierwszej nagrody na konkursie Paganiniego w Genui. W programie znajdzie się też G. Rossiniego – Uwertura do opery „Cyrulik sewilski”. Koncert odbędzie się 27 lutego. Bilety do nabycie od 9 lutego w cenie 25 zł.

Do Krainy opery i operetki orkiestra zaprosi melomanów 6 marca. Mezzosopranistka Monika Korybalska i tenor Andrzej Lampert zaśpiewają przebojowe arie operowe i operetkowe oraz popularne szlagiery neapolitańskie tj.: „Wielka sława to żart”, „Gdzie mieszka miłość”, „Non ti scordar di me”, „Funiculi, Funicula”, „La spagnola”. Koncert poprowadzi znakomity dyrygent związany obecnie z Operą Krakowską Tomasz Tokarczyk. Bilety do nabycia od 16 lutego w cenie 40 zł.

Na lodowym szlaku to ostatnia propozycja zimowego repertuaru, będąca wydarzeniem wieńczącym Festiwal Zorzy Polarnej odbywający się od kilku lat w naszym mieście. W programie twórczość kompozytorów skandynawskich pochodzących ze Szwecji, Danii i Norwegii: L.E. Larssona „Suita pastoralna op. 19” C. Nielsena „Koncert fletowy” oraz E. Griega „Tańce symfoniczne op. 64”. Jako solista wystąpi Łukasz Długosz, bez wątpienia najwybitniejszy obecnie polski flecista, laureat wielu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Orkiestrę poprowadzi szef filharmoników świętokrzyskich, dyrygent Jacek Rogala. Koncert odbędzie się 27 marca, bilety w sprzedaży od 9 marca w cenie 25 zł.

Na wszystkie koncerty Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na godzinę 19 do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Kolegialnej 23. Szczegółowy repertuar dostępny na stronie www.orkiestraplock.pl oraz w kasie biletowej Orkiestry.

Źródło: Płocka Orkiestra Symfoniczna

Skomentuj

comments