Młodzi w drodze na igrzyska

Młodzi reprezentanci Płocka z samego rana wyruszyła na 51. Międzynarodowe Igrzyska Szkolne w Kownie (Litwa). Od jutra do 9 lipca będą rywalizować z przedstawicielami 80 miast z około 30 krajów z całego świata.

Oprócz Płocka swój udział zapowiedziały inne polskie miasta: Leszno, Toruń i Wrocław. Łącznie w igrzyskach w Kownie weźmie udział prawie tysiąc młodych sportowców w wieku 12-15 lat oraz kilkuset trenerów. Płocka kadra liczy 24 osoby, w tym 18 sportowców i 4 trenerów.

Zawodniczki i zawodnicy z naszego miasta wystartują w pływaniu, judo, piłce nożnej i koszykówce (3×3). Pozostałe dyscypliny igrzysk to: lekkoatletyka, żeglarstwo, tenis stołowy i siatkówka plażowa.

Na miejscu zbiórki młodych sportowców pożegnali rodzice oraz przedstawiciele urzędu miasta, życząc im udanych startów i zwycięstw. My przyłączamy się do tych życzeń.

Płock będzie uczestniczyć w igrzyskach już po raz dwudziesty trzeci.

Miasto Kowno pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia delegacji. Koszty opłaty rejestracyjnej, transportu, ubezpieczenia oraz diety dla przedstawicieli miasta pokryte zostaną z Budżetu Miasta Płocka.

Udział płockich zawodników w imprezie jest sponsorowany przez PKN Orlen.

mk/UMP

Skomentuj

comments