POKiS na wakacje

wakacjeZapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Udział we wszystkich zajęciach i warsztatach jest bezpłatny.

1 – 12 lipca / Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS
od godz. 10 – wakacyjne warsztaty artystyczne „Barwna eksplozja” połączone z plenerem malarskim oraz warsztatami ceramicznymi w Sierpcu i warsztatami plastycznymi w Galerii i Ośrodku Twórczości Dziecięcej w Toruniu. Liczba miejsc ograniczona.
Adres: C.H. Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2A / Zapisy pod nr tel. 24 369 16 08

1 – 13 lipca / dawny „Metalowiec / Sfinks”
od godz. 11 – Hip hop na podwórkach. W programie: (1-5 lipca) pokazy filmów o tańcu, warsztaty hip hop, break dance, (8-12 lipca) pokazy filmów o tańcu, warsztaty hip hop, break dance. Warsztaty poprowadzi instruktor tańca Zbigniew Góral.

Adres: budynek przy ul. Tumskiej 13 / Zapisy pod nr tel. 24 367 19 20

1-12 lipca / Pracownia Plastyczna POKiS
godz. 11-14 – Warsztaty artystyczne ,,Wybieram sztukę” poprowadzi główny instruktor do spraw plastyki Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Anna Liśkiewicz.

Adres: ul. Szarych Szeregów 25 / Zapisy pod nr tel. 602 559 871

Warsztaty będą odbywały się codziennie z podziałem na grupy. Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia rysunkowe, malarskie, rzeźbiarskie, gobelinowe, papieroplastyki, collage oraz decoupage. Młodzi artyści poznają sztukę poprzez zabawę i aktywne formy działań animacyjnych a świat zainteresowań i bogactwo technik plastycznych mogą być początkiem wielkiej przygody z twórczością. Obcowanie z farbami, pastelami, tkaniną pozwoli dzieciom i młodzieży zrealizować barwne marzenia. Warsztaty dadzą uczestnikom wiele radości i możliwości poznania nowych technik. Finałem działań artystycznych będzie wystawa powarsztatowa w Galerii P w Urzędzie Miasta Płocka w dniu 5 września 2013 roku, podczas której będą prezentowane prace wszystkich uczestników.

1 – 31 lipca / POKiS
godz. 11 – 14 – Warsztaty literackie pod hasłem „Piszemy scenariusze filmów o Płocku”. W programie: zasady pisania scenariuszy filmowych, Płock i płocczanie bohaterami krótkometrażowych filmów dokumentalnych, przegląd etiud studentów szkól filmowych. Prowadzenie: Marek Grala.

Adres: ul. Tumska 9 A / Zapisy i dodatkowe informacje pod nr tel. 366 43 44

8 – 12 lipca / Dom Darmstadt
godz. 10 – 12 – Wakacyjne warsztaty fotograficzne „Moje miasto inaczej”. Prowadzenie:
Adam Bębenista. Liczba miejsc ograniczona.

Adres: Stary Rynek 8 / Zapisy pod nr tel. 24 369 16 08

8 lipca – 12 sierpnia / sala POKiS
Warsztaty taneczne / taniec nowoczesny we wtorki i czwartki w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki
poprowadzi instruktor tańca Anna Fabiszewska.

Adres: ul. Tumska 9 A / Zapisy pod nr tel. 24 367 19 20

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments