Przegraliśmy turniej, ale będzie proteza dla Przemka!

Poniżej oczekiwań wypadły wiślackie zespoły w charytatywnym turnieju stowarzyszenia kibiców wieńczącym zimową, długą edycję akcji Płoccy Kibice Pomagają, co najważniejsze jednak – cel, czyli zebranie 13 000 zł na zakup protezy dla Przemka został osiągnięty.

 

Typowana na faworyta Stara Wiara, w której składzie wystąpili historyczni już gracze: Paweł Dylewski, Leszek Harabasz, Sławomir Król, Dariusz Krzywkowski, Wojciecha Małocha, Michał Pesta, Paweł Sobczak i Grzegorz Wenerski zawiodła… Zespół dawnych wiślaków grał co prawda pięknie dla oka, technicznie i efektownie, ale przede wszystkim zabrakło mu bramkarza. Niestety kilka minut przed zawodami Grzegorz Pietrzak – wieloletni golkiper Wisły na przełomie lat 80. i 90. poinformował, że nie będzie mógł przybyć na turniej ze względów rodzinnych. Z konieczności między słupkami stanął więc popularny “Dyleś” i widać było, że to nie jest jego pozycja.

Stara Wiara w meczu o półfinał jeszcze 10 sekund przed końcem spokojnie prowadziła z Młodą Petrą (późniejszym zwycięzcą turnieju), by ostatecznie przegrać 2:3. Wyniki mają tu jednak najmniejsze znaczenie – ważne, że nasi dawni znakomici gracze zebrali się, znów zagrali w jednych barwach i co najważniejsze zadeklarowali chęć przyłączenia się do budowy Starej Wiary – organizacji dawnych wiślaków.

Lepiej spisał się zespół pracowników Wisły, który jak burza przeszedł mecze grupowe nie tracąc w nich nawet bramki. Godna podkreślenia jest znakomita postawa Huberta w bramce, a także profesorska gra kierownika Piotra Soczewki i trenera Marka Końko. Nie zawiedli absolutnie marketingowcy – Tomek i grający na odciskach Hubert, a także kierownik działu bezpieczeństwa – Radek. Niestety półfinał i mecz o III miejsce naszym pracownikom zupełnie nie wyszły i ostatecznie w finale Młoda Petra pokonała Patologang 3:2.

Generalnie dzisiejszą imprezę, jak i całą akcję Płoccy Kibice Pomagają należy uznać za bardzo udaną. Założony cel – zbiórka 13 000 zł na zakup protezy dla Przemka został osiągnięty!

Jesteśmy dumni z naszych fanów!

Źródło: www.wisla.plock.pl

Skomentuj

comments