Płoccy Kibice Pomagają – gramy w turnieju!

Od kilku tygodni trwa zimowa edycja akcji Płoccy Kibice Pomagają. Tym razem nasi fani zbierają pieniądze na zakup protezy dla Przemka, który stracił nogę w wypadku samochodowym.

 

 

Działania kibiców prowadzone są tradycyjnie z dużym rozmachem i najprawdopodobniej zakończy się sukcesem, gdyż bardzo niewiele im brakuje do zebrania potrzebnej kwoty – 13.000 zł.

Ostatnim akcentem akcji – po koncercie, aukcjach i licytacjach, oraz zbiórce na konto będzie charytatywny turniej piłkarski, który rozpocznie się w najbliższą sobotę 14. stycznia o godz. 11. w niezapomnianej Hali Chemika.

Historia turniejów organizowanych przez SSKWP (halowych i na otwartym powietrzu) jest dość bogata, bo od lutego 2005 r. odbyło się ich 11. Mnóstwo wspomnień z tych imprez można znaleźć na forum. Sobotni turniej będzie jednak szczególny, bo kończy akcję charytatywną i zbiórkę pieniędzy na zakup protezy dla Przemka.

Zawody zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż organizatorzy oprócz wiślackich grup kibicowskich: Dogs Band, Młoda Petra, Patologang, Wyjazdowicze, WPGraffiti i FanCluby zaprosili trzy zespoły gości: krakowskiego Hutnika, Stomilu Olsztyn, a także Łotyszy z Ventspils, oraz ekipę płockich dziennikarzy.

Zaproszenie do udziału w turnieju otrzymały także dwa składy związane z Klubem. I tak w grupie B z Dogs Bandem, Patologangiem, Młodą Petrą, Hutnikiem i Dziennikarzami zagrają pracownicy Wisły. Na boisko wybiegnie m.in. kierownik działu bezpieczeństwa, klubowi marketingowcy, a także dawni wiślacy – Piotr Soczewka (kierownik I zespołu) i Artur Kapela (trener juniorów młodszych). Zespół uzupełni trener Marek Końko, na którego umiejętności i kondycję koledzy bardzo liczą..

Drugą wiślacką ekipą będzie budowana mozolnie od kilku miesięcy Stara Wiara. Nie było łatwo ściągnąć w tym terminie nasze dawne gwiazdy, gdyż przyjazd do Płocka uniemożliwiały obowiązki służbowe, wyjazdy na ferie, a także nieliczne na szczęście choroby. Udało się jednak zebrać zespół, który fanom przyniesie wiele wspomnień. W Chemiku wystąpią więc dawni giganci płockiego futbolu, m.in. Paweł Dylewski, Leszek Harabasz, Paweł Kędzierski, Sławomir Król, Dariusz Krzywkowski, Wojciecha Małocha, Michał Pesta, Grzegorz Pietrzak, Paweł Sobczak i Grzegorz Wenerski.

Wielu innym zawodnikom nie uda się dotrzeć do nas w sobotę. Szczególnie żałujemy, że zabraknie w barwach Starej Wiary np. Andrzeja Marszałka – ikony wiślackiego szczypiorniaka, którego zatrzymują obowiązki w Ciechanowie, gdzie dziś pracuje. Bardzo chcieliśmy żeby stanął on między słupkami i przypomniał o sobie zwłaszcza tym, którzy szybko zapomnieli kim był i co znaczył dla płockiej piłki ręcznej..

Jeśli chodzi o innych gości, to można się spodziewać niespodzianek. Na hali pojawi się być może Jacek Popek, który raczej nie zdecyduje się jeszcze na zagranie w SW, ale z pewnością będzie kibicował zwłaszcza swoim dawnym kolegom z boiska.

Trwają także usilne prace nad “transferem” do zespołu Pracowników WP prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i sekretarza Marcina Uchwała, jednak, to czy któregoś z tych graczy zobaczymy na boisku rozstrzygnie się dopiero w sobotę.

Początek imprezy w sobotę o godz. 11. Wstęp wolny (ale bardzo prosimy o przyłączenie się do zbiórki do puszki).

Zapraszamy do Chemika!

Źródło: www.wisla.plock.pl

Skomentuj

comments