XXIII Festiwal HECA

XXIII Festiwal HECA zbliża się do nas wielkimi krokami. Najlepsze polskie teatry dziecięce i młodzieżowe zawładną Płockiem już za tydzień.

 Z tej okazji przygotowaliśmy niespodziankę dla uczniów płockich szkół. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli do udziału w konkursie na najlepiej przebraną grupę w korowodzie podczas trwania XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2012. W dniu 22 czerwca (piątek) na godz. 9.15 zapraszamy na zbiórkę przed Młodzieżowy Dom Kultury ul. Tumska 9a. Barwny korowód złożony z przyjezdnych z całej Polski teatrzyków biorących udział w HECY oraz dzieci i młodzież z płockich szkół i przedszkoli, przejdzie ulicami Płocka na Stary Rynek. Obejrzy tam przedstawienie na motywach prozy Janusza Korczaka „Kajtuś Czarodziej” w wykonaniu zawodowych aktorów. W roku korczakowskim szereg naszych spektakli i imprez nawiązuje do twórczości tego pedagoga, na które szczególnie zapraszamy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi bezpośrednio po spektaklu. Nagrodę ufundowała Galeria Handlowa WISŁA.

Prezentacje teatralne odbywać się będą w Państwowej Szkole Muzycznej. Wstęp jest bezpłatny. Zainteresowanych prosimy jedynie o wcześniejsze zgłoszenie klas do udziału w konkursie na najciekawsze przebranie i udziału w korowodzie oraz chęci obejrzenia przedstawień.

Zachęcamy szczególnie po konkursie na Rynku do przejścia klas do Szkoły Muzycznej i obejrzenia prezentowanych tam tego dnia spektakli od godz. 11.30 – Teatru Supeł z Rybnika „Świat widziany z ziarnka maku” oraz pozostałych. Szczegółowy program w załączniku.

Na zgłoszenia czekamy do 18 czerwca br. w Dziale Imprez MDK tel. 24 364 77 15

Źródło: MDK Płock

Skomentuj

comments