MON-POL czwarty w turnieju

Koszykarki płockiego MON-POLu zajęły 4 miejsce w silnie obsadzonym I Turnieju Koszykówki Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Płocka, który odbył się w dniach 15-16 września.

W zawodach wzięły udział 3 zespoły z czołówki I Ligi (AZS UW Warszawa, MKK Siedlce oraz KKS Apteki Arnika Olsztyn) oraz płocczanki, które w nowym sezonie będą występować klasę niżej.

Dla płocczanek były to pierwsze mecze sparingowe po ciężkich treningach w okresie przygotowawczym oraz z nowymi zawodniczkami w składzie. Niestety na ostatnim treningu drobnej kontuzji nabawiła się Karolina Sikorska i sztab szkoleniowy MON-POLu Płock zdecydował się nie wypuszczać jej w żadnym ze spotkań.

W pierwszym meczu turnieju zespół MON-POL Płock zmierzył się drużyną AZS UW Warszawa, która w sezonie 2011/2012 najpierw wygrała swoją grupę, by następnie wśród 8 najlepszych drużyn grających o awans do Ekstraklasy zająć 5 miejsce. Pierwsza piątka jaką rozpoczął mecz płocki zespół to zawodniczki sprowadzone w przerwie przed sezonem 2012/2013: Sylwia Janas, Milena Adamczyk, Iwona Szarzyńska, Iwona Gawryszewska oraz Magdalena Kowalska. Doświadczone zawodniczki wspomagane przez młodą kadrę MON-POLu nie przestraszyły się przeciwniczek ze stolicy i przez pierwszą połowę spotkania rywalizowały z nimi jak równy z równym. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem warszawianek 26-25, a druga 20-18. Do przerwy płocczanki przegrywały różnicą tylko trzech oczek z bardziej utytułowanymi zawodniczkami z Warszawy. Druga część spotkania wyglądała już nieco gorzej, płocczanki pozwoliły koszykarkom z Warszawy dojść do głosu, ostatecznie przegrywając całe spotkanie 58-80. Najlepiej rzucającymi zawodniczkami w płockim zespole były: Karolina Skiejka oraz Iwona Szarzyńska, które zdobyły odpowiednio 16 i 12 oczek.

W drugim meczu turnieju zmierzyły się zespoły KKS Apteki Arnika Olsztyn oraz MKK Siedlce. W tym spotkaniu zdecydowanie lepszy okazał się zespół z województwa mazowieckiego, który w nadchodzącym sezonie będzie zespołem, który będzie jednym z poważniejszych kandydatów do awansu do Ekstraklasy. W ekipie tej będą występowały zawodniczki grające w poprzednich latach w ekstraklasie, m.in. Małgorzata Myćka, Małgorzata Jurkowska czy Marta Urbaniak. Spotkanie zakończyło się wynikiem 108-63.

W trzecim spotkaniu spotkały się zwycięskie zespoły z porannych meczów, zespoły z Siedlec i Warszawy. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się raz to w jedną, a raz drugą stronę. Po dwóch kwartach prowadził zespół z Siedlec, jednak zdeterminowane zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego nie poddały się bez walki, co przyniosło oczekiwane efekty. Po 3 kwartach prowadziły 59-54. Czwarta kwarta zapowiadała się bardzo ciekawie i taka też była. Obie drużyny dążyło do zwycięstwa, jednak to koszykarki z Siedlec przez ostatnie 10 minut zagrały dokładniej ostatecznie wygrywając to spotkanie 82-70.

W ostatnim sobotnim spotkaniu zespół MON-POL Płock zmierzył się z zespołem z Olsztyna. Lepiej mecz rozpoczęły olsztynianki, które rozpoczęły od prowadzenia 16:4. W tym momencie na czas zdecydował się sztab szkoleniowy MON-POLu. Przyniosło to od razu efekt. Mecz się wyrównał i na koniec pierwszej kwarty płocczanki przegrywały tylko 25-33. Niestety przespany początek drugiej części spotkania spowodował zwiększenie przewagi przez olsztynianki. Na przerwę MON-POL przegrywał 38-55. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana co pokazuje wynik 20-20 jednak ostania część spotkania po raz kolejny należał do zespołu KKS Olsztyn. Ostatecznie MON-POL przegrał 73-103. Najskuteczniejsze w ekipie z Płocka okazały się Iwona Szarzyńska oraz Sylwia Janas, rzucające odpowiednio 25 oraz 15 punktów.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu spotkały się zespoły z Olsztyna oraz z Warszawy. Po bardzo wyrównanym spotkaniu lepsze okazały się koszykarki ze stolicy 81-74, zapewniając sobie przy tym drugie miejsce w całym turnieju.

W ostatnim spotkaniu zawodów MON-POL zmierzył się z zespołem z Siedlec. Płocczanki w tym spotkaniu pokazały się z bardzo dobrej strony. Trenerzy siedlczanek zdecydowali się, że przez większość meczu na parkiecie grały zawodniczki pierwszo piątkowe. Płocczankom udało się wygrać ostatnią kwartę 19-18, jednak w całym spotkaniu to MKK zwyciężył 97-63. Najwięcej punktów dla MON-POLu zdobyły Iwona Szarzyńska oraz Sylwia Janas po 15.

Turniej zakończył się zwycięstwem zespołu MKK Siedlce. Kolejne miejsca przypadły AZS UW Warszawa i KKS Apteki Arniki Olsztyn. Ostatnie miejsce zajął zespół z Płocka. Jednak należy podkreślić, że nasz zespół zaprezentował się całkiem nieźle. Widać, że brakuje jeszcze zgrania przede wszystkim w obronie. Trenerzy Ireneusz Jasiński oraz Michał Mrówczyński są zadowoleni z postawy swoich koszykarek, widać zaangażowanie i wolę walki, a wszystkie mecze stanowiły wartościowy trening przed zbliżającym się sezonem.

Źródło: MON-POL Płock