Wystartuj z gwiazdami w ORLEN Warsaw Marathon!

Wielkie osobowości uwielbiają wyjątkowe wydarzenia. Dlatego na trasie narodowego święta biegania nie zabraknie najważniejszych nazwisk polskiego świata sportu i telewizji.

 20 i 21 kwietnia swoich sił w ORLEN Warsaw Marathon spróbują m.in. Adam Małysz i Rafał Marton, Marcin Dorociński, Justyna Kowalczyk, Marek Dąbrowski z ORLEN Team oraz Kuba Giermaziak i Patryk Szczerbiński z VERVA Racing Team. Dołącz do gwiazd i wystartuj po zwycięstwo!

ORLEN Warsaw Marathon to inicjatywa, która ma na celu popularyzację aktywności fizycznej w Polsce. Wspólne bieganie z osobami, które na co dzień wzbudzają uznanie i szacunek milionów Polaków to niewątpliwie dodatkowy impuls aby dołączyć do tysięcy biegaczy, którzy już zgłosili chęć uczestnictwa w jednym z największych wydarzeń biegowych w Polsce. Znane osobistości będzie można dopingować w biegach na dystansach 10 km i 3,33 km.

Cieszę się, że tak wybitne osobistości zdecydowały się pobiec z nami i tym samym zachęcić do wspólnego biegania całą Polskę. Obecność znanych postaci polskiego sportu i telewizji z pewnością podgrzeje temperaturę biegów podczas ORLEN Warsaw Marathon – mówi Leszek Kurnicki, szef Komitetu Organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

Sport to jedna z życiowych pasji Marcina Dorocińskiego, znanego z takich filmów, jak „Róża” czy „Pitbull”. Aktor ma za sobą udział w wielu imprezach triathlonowych, w tym również „połówkę” Ironmana. W niedzielę 21 kwietnia spróbuje swoich sił na dystansie 10 kilometrów. Na tym samym dystansie wystartuje również Adam Małysz i jego pilot, Rafał Marton – załoga ORLEN Team. Dla sportowców będzie to kolejna okazja by zmierzyć się ze swoimi słabościami i sprawdzić formę.

ORLEN Warsaw Marathon to świetna okazja by wspólnie spędzić czas, promując zdrowy styl życia. Na starcie staniemy razem z Rafałem i zobaczymy, czy chociaż w połowie będziemy tak konkurencyjni jak na rajdowych odcinkach specjalnych. Mamy nadzieję, że spotkamy tam wielu naszych kibiców. Do zobaczenia 21 kwietnia! – mówi Adam Małysz.

Obok „Orła z Wisły” i jego pilota Rafała Martona, na trasie biegu na 10 km zobaczymy także innych doskonałych kierowców. Na linii startu pojawią się motocyklista Marek Dąbrowski z ORLEN Team oraz Patryk Szczerbiński z VERVA Racing Team. Dołączy do nich także Justyna Kowalczyk, najbardziej znana polska biegaczka narciarska i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Turynie i Vancouver.

Część gwiazd zdecydowała się na podwójny start. Iwonę Guzowską, Marka Dąbrowskiego i Patryka Szczerbińskiego, rywalizujących na 10 km, zobaczymy także w biegu charytatywnym BiegamBoLubię POMAGAM na 3,33 km z metą na płycie Stadionu Narodowego. W tej konkurencji spróbuje swoich sił także Kuba Giermiaziak, partner Szczerbińskiego w zespole VERVA Racing Team.

Udział w narodowym święcie biegania to doskonały sposób na spędzenie kwietniowego weekendu. Wspólne bieganie z wybitnymi sportowcami czy artystami gwarantuje niezapomniane emocje.

***
ORLEN Warsaw Marathon to narodowe święto biegania, impreza jednocząca wszystkich amatorów sportu. W trzech biegach na trzech dystansach – maraton, 10 km oraz charytatywny bieg na 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM – może pobiec praktycznie każdy. Dla wszystkich uczestników przygotowano bogaty pakiet startowy firmy ASICS. Na zwycięzców biegu maratońskiego czekają wysokie nagrody, a pierwsze tysiąc osób zostanie uhonorowanych rabatami na paliwo w postaci punktów VITAY. W trakcie imprezy zostaną rozegrane 83. Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Swój udział w ORLEN Warsaw Marathon zapowiedziało wiele znakomitych osobistości świata sportu, m.in. Henryk Szost, najszybszy maratończyk w Europie oraz Jaouad Gharib, wicemistrz olimpijski z Pekinu i mistrz świata z Paryża i Helsinek.

Więcej informacji o ORLEN Warsaw Marathon można znaleźć na:
www.orlenmarathon.pl
www.facebook.com/ORLENmarathon

Źródło: Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon

Skomentuj

comments