Płock opanowany przez biegaczy

467 zawodników ukończyło I Półmaraton Dwóch Mostów.

 W niedzielę odbyła się premierowa edycja Półmaratonu Dwóch Mostów. Na starcie biegu na ulicy Małachowskiego stanęło ponad 500 zawodników, wśród nich Andrzej Nowakowski prezydent Płocka oraz Jacek Kozłowski Wojewoda Mazowiecki.

– Witam na I Półmaratonie Dwóch Mostów. Pierwszym i na pewno nie ostatnim Już na starcie jesteście zwycięzcami. Życzę powodzenia na trasie – powiedział na linii startu prezydent, który był jednocześnie starterem i zawodnikiem. Ze względu na otwarcie Parku 27 Dębów prezydent przebiegł jedynie połowę dystansu, jednak zjawił się na ceremonii wręczania nagród.

Dokładnie o godz. 10 biegacze wyruszyli na trasę, która wiodła ul. Mostową, Mostem im. Legionów Piłsudskiego. Po wale przeciwpowodziowym zawodnicy pobiegli na Most Solidarności, który pokonali ścieżką rowerową. Dalej, ulicą Grabówka i Norbertańską, pobiegli wiaduktem koło Ogrodu Zoologicznego, po czym na ulicy Mostowej rozpoczęli drugą rundę. Po przebiegnięciu 20 kilometrów ponownie pobiegli na starówkę, gdzie na Starym Rynku usytuowała była meta.

Historycznym zwycięzcami I Półmaratonu Dwóch zostali Wladimir Tonczyński (czas 1godz. 13 min 49 sek) z Białorusi oraz Agnieszka Golak (1 godz. 29 min. 42 sek) z Wyrzeki. Poza nagrodami finansowymi zwycięscy otrzymali z rąk prezydenta okazale puchary.

Doświadczony Białorusin w walce o zwycięstwo pokonał płocczanina Przemysława Giżyńskiego oraz Artura Kamińskiego z Proboszczewic. Obaj zawodnicy reprezentują Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Płocku. Wyższość Agnieszki Golak uznać musiały Agata Matejczuk oraz Katarzyna Żbikowska-Jusis (obie KB Arturówek Łódź).

Czołowa dziesiątka w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymała nagrody finansowe. Zawodnicy, którzy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni sprzętem sportowym. Andrzej Nowakowski ufundował także specjalne nagrody dla najlepszych płocczan.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Karolina Giżyńska, drugie Zofia Chondzyńska, a trzecie Anna Góra. Wszystkie zawodniczki reprezentują TKKF Płock. Wśród mężczyzn najlepszy był Giżyński. Pokonał on dwóch zawodników Płockiego Towarzystwa Triathlonu DELTA Łukasza Kalaszczyńskiego i Sebastiana Dymka. Nagrodą za pierwsze miejsce w tej klasyfikacji był sportowy zegarek z GPS, za drugie nowoczesne dresy treningowe, a za trzecie – profesjonalne buty biegowe.

Pełne wyniki I Półmaratonu Dwóch Mostów dostępne są na stronie www.ultimasport.pl

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments