Spędź noc w muzeum

muzeumKoncerty muzyki lat dwudziestych i trzydziestych, seanse filmowe, kawa po żydowsku oraz zwiedzanie ratusza to tylko część atrakcji, które czekają na płocczan podczas nadchodzącej Nocy Muzeów.

To wyjątkowe wydarzenie już w najbliższą sobotę. Zwiedzać poszczególne, biorące udział w akcji, instytucje będzie można od godz. 18 do 1 w nocy. Trzeba sobie dobrze zaplanować trasę, bo do zobaczenia jest sporo.

W czasie trwania Nocy Muzeów swoje podwoje otworzą wszystkie placówki Muzeum Mazowieckiego (siedziba główna przy ul. Tumskiej 8, Galeria Kino przy ul. Tumskiej 5a, Spichlerz przy ul. Kazimierza Wielkiego 11b oraz Muzeum Żydów Mazowieckich przy ul. Kwiatka 7). W programie m.in.

– Koncerty muzyki lat dwudziestych i trzydziestych w wykonaniu kwartetu smyczkowego Płockiej Orkiestry Symfonicznej (godz. 21 oraz godz. 23) – kamienica secesyjna, ul. Tumska 8
– Sesje fotograficzne RETRO – kamienice przy ulicy Tumskiej 8
– Kawa po żydowsku – degustacje w Muzeum Żydów Mazowieckich
– Seanse filmowe w NovymKinie Przedwiośnie ul. Tumska 5a (wstęp 5 zł)
godz. 18 – „Lata dwudzieste, lata trzydzieste“
godz. 20 – „Miłość Ci wszystko wybaczy“
godz. 22 – „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy“

Na Noc Muzeów zaprasza także Płocka Galeria Sztuki, która pomiędzy godz. 18 a 1 zaproponuje zwiedzanie wystawy „Oddech Obrazu” Mirosława Rogali. Natomiast pomiędzy godz. 20 a 21 w PGS zaplanowano działania artystyczne z farbami fluorescencyjnymi w roli głównej. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w coraz bardziej popularnej dziedzinie sztuki ulicznej. Na dziedzińcu galerii uczestnicy niecodziennego projektu stworzą kolorowy wizerunek miasta.

Pomiędzy godz. 18 a 1 będzie można zwiedzać także Muzeum Diecezjalne oraz Urząd Miasta. W ratuszu dla zwiedzających udostępnione zostaną: gabinet prezydenta, aula, sala sejmowa oraz sala pamięci.

Wszyscy, którzy chcieliby wybrać się na Noc Muzeów do Warszawy, mogą skorzystać z oferty firmy Mobilis. O godz. 17 w sobotę z placu przed Teatrem Dramatycznym odjedzie specjalny autobus, który zawiezie chętnych na Plac Defilad w stolicy i przywiezie ich z powrotem do Płocka. Bilet w obie strony kosztuje 19 zł. Szczegóły na stronie internetowej przewoźnika.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments