W weekend otwarcie kąpieliska miejskiego na Sobótce

sobotkaJuż od dzisiaj, 15 czerwca zacznie działać kąpielisko miejskie „Sobótka”. W sezonie letnim na kąpielisku będzie obowiązywał zakaz palenia na plaży.

W sezonie letnim od godz. 10 do 18 na kąpielisku nad bezpieczeństwem plażowiczów będą czuwać ratownicy WOPR. Miejski Zespół Obiektów Sportowych tradycyjnie udostępni pomosty, wypożyczalnie sprzętu wodnego i boiska do siatkówki plażowej. Od połowy lipca zacznie także działać zjeżdżalnia wodna „Anakonda”, której budowa rozpocznie się od najbliższego poniedziałku. W związku z tym w rejonie kąpieliska przez około miesiąc część plaży będzie wyłączona z użytkowania.

Prace związane z przygotowaniem kąpieliska do sezonu zaczęły się już w ubiegłym tygodniu i powinny zakończyć się w piątek. Służby miejskie już wycięły część szuwarów, teren kąpieliska i plaża są oczyszczone. Pojawią się przenośne toalety i przebieralnie oraz punkt gastronomiczny i kontener socjalny dla pracowników.

Uwaga! W sezonie letnim (od 15 czerwca do 31 sierpnia) na kąpielisku miejskim „Sobótka” zacznie obowiązywać zakaz palenia oraz będzie wydzielona palarnia.

Na „Sobótce” powstanie oznakowana palarnia. Będzie to specjalnie wydzielone miejsce dla palaczy w okolicy zjazdu z wału na parking nad zalewem, w pobliżu przenośnych toalet. Tylko w tym miejscu można będzie palić. Do regulaminu kąpieliska „Sobótka” został wprowadzony punkt mówiący o zakazie palenia na plaży, boiskach, pomostach. Zmiana to efekt znowelizowanej ustawy, która zabrania palenia w miejscach publicznych. Zgodnie z nią za palenie m. in. na terenach rekreacyjnych grozi grzywna 500 zł.

Takie rozwiązanie umożliwi rodzinom z dziećmi i osobom niepalącym bardziej komfortowe spędzanie czasu na plaży, a palaczom da możliwość uniknięcia kary za palenie papierosów i gaszenie oraz zaśmiecanie terenu kąpieliska niedopałkami. Przestrzeganie przepisów mają zapewnić patrole płockiej Straży Miejskiej.

Planuje się, że kąpielisko „Sobótka” będzie otwarte do 31 sierpnia.

Początek sezonu na „Sobótce” zainauguruje w sobotę 15 czerwca VIII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. W zawodach udział wezmą zawodnicy z całego kraju. Aż 1/3 uczestników to płocczanie, którzy wystartują nie tylko na dystansie amatorów, ale także w głównej konkurencji.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments