Zmagania żelaznych zawodników nad Sobótką

triathlonVIII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie odbyła się we wtorek w Urzędzie Miasta.

– Spodziewamy się większej niż w ubiegłym roku frekwencji i bardzo nas to cieszy – komentował wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski.

W sobotę odbędą się trzy konkurencje:

– otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów na dystansie 400 m pływania/ 8 km jazdy na rowerze oraz 2, 5 km biegu
– Puchar Prezydenta Płocka na dystansie 750 m pływania/ 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu
– Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB. Będą to pierwsze takie zawody rozegrane w Płocku
Przed rokiem w zmaganiach zawody ukończyło 197 zawodników. W tym roku dopuszczonych zostało 270 triathlonistów. Do Mistrzostw Polski lekarzy zgłosiło się już 21 zawodników (m.in., z Białej Podlaski, Jeleniej Góry, Łodzi czy Sandomierza).

Natomiast w konkurencji głównej, czyli Pucharze Prezydenta Płocka, wystartuje czołówka krajowa. W kategorii mężczyzn faworytami będą bracia Szymanowscy z KS „Akwedukt” Kielce. Starszy z braci, Dominik jest wielokrotnym mistrzem Polski na dystansach od sprintu do pół Ironmana (w 2009 i 2010 r.).

Natomiast młodszy, Przemysław, należy do szerokiej czołówki europejskiej. W tym roku startował w serii Mistrzostw Świata i Pucharze Europy w tureckiej Antalyi oraz w portugalskim Bayones. Jest Mistrzem Polski na dystansie długim (z 2011 r.) i aktualnym mistrzem Polski na dystansie olimpijskim. Po raz pierwszy w historii o Puchar Prezydenta będzie walczył płocczanin. Chodzi o Łukasza Kalaszczyńskiego, który w tym roku zrobił ogromne postępy.

Tydzień temu w Triathlonie w Sierakowie na dystansie 1/4 Ironmana zajął drugie miejsce. Pokonał kilku zawodników z kadry Polski. Łukasz jest zmotywowany, aby w tym roku sięgnąć po zwycięstwo. Team Szymanowskich uzupełni Maria Pytel, narzeczona Przemka. Maria Pytel to czołowa polska triatlonistka, zdobywczyni 27 medali MP, a także uczestniczka trzeciej edycji popularnego programu Top – Model. Marysia dotarła do III rundy programu.

W zawodach udział wezmą zawodnicy z całego kraju. 1/3 uczestników to płocczanie, którzy wystartują nie tylko na dystansie amatorów, ale także w głównej konkurencji.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments