Polish Hip-Hop Festival już w czwartek

Gural_foto_2Już w czwartek rusza pierwsza edycja Polish Hip-Hop Festival. W programie znalazły się najważniejsze nazwiska polskiego rapu. Imprezę poprowadzi Wujek Samo Zło. 

Polish Hip-Hop Festival zawita na nadwiślańską plażę w Płocku, którą bywalcy festiwali dobrze znają z Audioriver i Reggaelandu. Choć jest to pierwsza edycja festiwalu, to plaża była już opanowana przez hip-hopowe bity. W 2005 i 2006 roku odbył się tu Festiwal Hip-Hop Desant. Wyjątkowym wydarzeniem jest powrót Bitwy Freestylowej. Dwanaście lat temu w Płocku starli się ze sobą Obrońcy Tytułu i Gib Gibon Skład. Było to najważniejsze takie wydarzenie w Polsce. Już 3 sierpnia będzie znów można usłyszeć freestyle na najwyższym poziomie.

Niespodzianką dla wszystkich miłośników hip-hopu jest występ legendarnej, kieleckiej grupy Wzgórze Ya-Pa 3. Prekursorzy polskiego rapu, którzy na scenie byli obecni przez blisko dekadę, drugiego dnia festiwalu zagrają jedyny koncert w tym roku i drugi od rozpadu grupy przed 11 laty. Przed nimi na scenie pojawi się PIH. Pochodzący z Białegostoku raper wydał właśnie swój szósty studyjny album „Dowód rzeczowy nr 3”. Wśród ponad dwudziestu muzyków będzie można usłyszeć m.in. Miuosha, który współtworzył formację Projektor, a w 2007 rozpoczął solową karierę. W piątek 3 sierpnia na scenie zagra również W.E.N.A. W lipcu ukazał się najnowszy krążek warszawskiego rapera „Nowa ziemia”. Festiwal zakończy koncert Sokoła i Marysi Starosty, których wspólny projekt balansuje na pograniczu różnych stylów muzycznych, choć jak sami mówią, nadal pozostaje hip-hopem. Wśród wykonawców znaleźli się także m.in. Pezet, donGURALesko, Fenomen, Bisz & B.O.K, Te-tris i Onar.

Organizatorzy Festiwalu wraz Prezydentem Miasta Płocka, Andrzejem Nowakowskim organizują akcję pod hasłem „Dzień dawcy szpiku na Polish Hip-Hop Festival”. Przez dwa festiwalowe dni, od 2 do 3 sierpnia, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Wszyscy fani hip-hopu i nie tylko, mogą wspólnie działać przeciw białaczce.

Polish Hip-Hop Festival; 1-3 sierpnia, Płock, plaża nad Wisłą; 1 sierpnia – wejście bezpłatne; 2-3 sierpnia – karnet 40 zł; pole namiotowe bezpłatne; http://plhhfestival.pl/

Skomentuj

comments