Otwarcie wystawy ”Mój kolorowy świat”

gsdimPłocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży (C.H. Atrium Mosty) w dniu 6 września o godz. 12.00 na otwarcie wystawy prac dzieci z GSDiM p.t. „Mój kolorowy świat”.

Ekspozycja czynna do 21.10.2013. Wstęp wolny.

Wystawa prezentowana w rocznicę powołania Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży jest zwieńczeniem całorocznej pracy dzieci uczestniczących w prowadzonych w niej zajęciach. Zajęcia były prowadzone w formie zorganizowanych zajęć popołudniowych, przedpołudniowych zajęć dla placówek oświatowych, świetlic miejskich, środowiskowych i klubów profilaktyki oraz comiesięcznych „Weekendów ze sztuką”. W zorganizowanych zajęciach plastycznych popołudniowych uczęszczało ponad 100 dzieci i młodzieży.

Galeria ma swoje pierwsze osiągnięcia: Maja Krześniak zdobyła I nagrodę w konkursie „Anioł” (organizator: Ośrodek Działań Artystycznych dla dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia” w Warszawie, Patrycja Krzemińska – wyróżnienie w konkursie Tradycje Wielkanocne (organizator: POKiS), Róża Brych i Dominik Brych, Patrycja Pawłowska, Marceli Chudziński – nagrody w konkursie „Moja ulubiona postać z bajki” (organizator: Polska Fundacja Sportu i Kultury). 26 września minie rok działalności Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży.

Galeria nawiązała współpracę z wieloma pokrewnymi instytucjami, np.: z Ośrodkiem Działań Artystycznych Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia” w Warszawie, Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Polską Fundacją Sportu i Kultury w Warszawie, Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, Centrum Kultury „Wisła” w Wyszogrodzie i in. Efektem tej współpracy było wiele ciekawych wystaw.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments