XV-lecie Amazonek w Płocku

W sobotę Płockie Amazonki obchodziły jubileusz 15-lecia istnienia. Była to okazja do podsumowania działalności i wręczenia nagród.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski otrzymał „Bursztynowy Łuk” – odznaczenie za wspieranie działalności stowarzyszenia.

Od 15 lat Płockie Amazonki prężnie działa w formie stowarzyszenia. Kobiety wspierają się, dzielą się swoimi doświadczeniami o swojej chorobie nowotworowej, a także uczą jak dbać o zdrowie. Także działające wolontariuszki pomagają innym kobietom, które dotknął rak piersi. Płockie Amazonki w Hotelu Starzyński podsumowały swoją działalność, wręczyły nagrody.

W czasie spotkania Płockie Amazonki wyróżniły prezydenta Andrzeja Nowakowskiego „Bursztynowym Łukiem” za działalność na rzecz stowarzyszenia. – Jesteście jednym z najlepszych stowarzyszeń. Pomagacie i wspieracie kobiety w skrajnie trudnych sytuacjach życiowych. To dzięki Wam hasło „rak to nie wyrok, to tylko diagnoza” nie jest tylko sloganem. Bardzo Wam dziękuję za siłę i determinację z jaką od lat pomagacie i walczycie z chorobą nowotworową – mówił Andrzej Nowakowski.

Podczas Jubileuszu miała miejsce także część edukacyjna z udziałem lekarza onkologa, psychologa i dietetyka.  Finałem 15-lecia Płockich Amazonek był poczęstunek tortem i spacer z przewodnikiem po płockiej starówce.

Skomentuj

comments