Biegam Bo Lubię

Akcja powstała z inicjatywy Portalu Bieganie.pl i dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku BiegamBoLubię zawita także do Płocka.

 Pilotażowy projekt trwał od września do grudnia 2010 roku w czterech miastach Polski. W ubiegłorocznej, pierwszej pełnej edycji BiegamBoLubię, brało udział ponad 20 miast. W tegorocznej edycji będzie ich blisko 30.

W najbliższą sobotę, 17 marca od godziny 9.30 na Stadionie Miejskim wszyscy chętni mogą dowiedzieć się od doświadczonego trenera, jak bezpiecznie rozpocząć trening i przygodę z bieganiem, unikając kontuzji i rozczarowań. – Akcja nie jest skierowana jedynie do profesjonalistów, przede wszystkim liczymy na amatorów, którzy chcą spróbować biegania, a nie bardzo wiedzą jak – tłumaczy Jacek Koziński, prezes MUKS Płock, koordynator akcji w Płocku.

– Nie skończymy na przeprowadzeniu treningu, pomożemy skompletować sprzęt, doradzimy w kwestii planu treningowego, a nawet w sprawie racjonalnej diety. Każdy znajdzie coś dla siebie. Istotą akcji jest promocja biegania.

Biegam Bo Lubię ma przyczynić się do wzrostu zainteresowania tym rodzajem aktywności, pomoże też zawrzeć nowe znajomości, wyeliminować błędy treningowe, czy poprawić swoje wyniki.

Pomoże też przygotować się do planowanych we wrześniu i październiku w Płocku imprez biegowych – Pierwszego Płockiego Półmaratonu i Ulicznego Biegu na 10 km. – Czekamy na wszystkich chętnych, stadion może pomieścić naprawdę wielu uczestników- podsumowuje Koziński.

Organizatorem akcji BiegamBoLubię w Płocku jest Fundacja Bieganie przy współpracy z Miejskim Uczniowskim Klubem Sportowym Płock. Spotkania w każdą sobotę o 9.30 na bieżni Stadionu Miejskiego przy Sportowej 3.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments