Doping w walce z rakiem

Od 14 do 21 maja liczymy się rakiem. Dosłownie i symbolicznie.

 Liczymy wyleczonych, zmagających się z nowotworem, oraz wszystkich, którzy chcą zagrzewać do walki z rakiem. Rocznie z chorobą nowotworową wygrywa 40 tysięcy Polaków. Klikając na licznik strony www.policzmysie.pl pokażmy, że z rakiem można walczyć i zwyciężać. Dodajmy sobie wzajemnie siły. Wystarczy kliknąć.

Przy raku, pozytywne myślenie jest jak solidny trening, a głosy na www.policzmysie.pl , jak pełne trybuny oddanych kibiców. Dlatego raz w roku mobilizujemy wyleczonych, zdrowych i każdego kto chce pomóc, aby klikając na www.policzmy.pl dał świadectwo i wsparcie ludziom toczącym bój z rakiem. „Policzmy się” to w jakimś sensie pierwsza pomoc dla ludzi mierzących się z nowotworem. Kiedy rośnie strach, znika pewność siebie, warto poszukać wsparcia u tych, którzy przeszli podobną drogę. Dlatego, już po raz trzeci, uwalniamy potężny ładunek pozytywnej energii od osób, które chorobę nowotworową mają już za sobą. Później, przez cały rok korzystają z tego wsparcia codzienni użytkownicy serwisu – osoby, które są w trakcie leczenia, właśnie zostały zdiagnozowane lub wspierają chorych.

Gdy dwa lata temu Fundacja Ludzie dla Ludzi przygotowywała pierwszą kampanię w serwisie www.policzmysie.pl, nie sposób było przewidzieć, co z tego wyniknie. Na stronie ruszył licznik i po tygodniu okazało się, że kliknęło w niego aż 10 tysięcy osób! Zostawili nie tylko ślad w statystyce. Ogromna rzesza pozostała na stronie i dzieli się swoimi doświadczeniami. Z tygodniowego „liczenia z rakiem” wyrósł serwis i społeczność, która codziennie przekazuje wsparcie chorym i ich rodzinom. W każdym miesiącu na stronę serwisu zagląda około 30 tysięcy osób. Zadają pytania specjalistom, otrzymują newsletter, czytają o najnowszych osiągnięciach naukowych, są też bardzo aktywni w mediach społecznościowych. W 2011 roku do policzonych dołączyło kolejne 10 tysięcy byłych pacjentów onkologicznych. A kolekcja historii z happy endem imponująco urosła.

W tym roku, uruchamiamy licznik 14 maja i do 21 czekamy na wasze wpisy, świadectwa walki, głosy wsparcia, listy do raka. Wierzymy, że każdy kto wygrał walkę z rakiem lub chce wesprzeć chorych wejdzie na stronę by „policzyć się z rakiem”. Dać świadectwo zwycięstwu i dodać odwagi innym, by kontynuowali lub podjęli leczenie. Im więcej policzonych, tym większy dowód na to, że w pojedynku z rakiem można zwyciężyć.

P.S. Nasza akcja realizowana jest dzięki wsparciu ludzi, firm, instytucji i mediów. Działamy „organicznie”. Nie szukamy sponsorów. Po prostu ludzie robią to dla ludzi.

Źródło: Społeczna Fundacja „Ludzie Dla Ludzi”

Skomentuj

comments