Płocczanie na największym biegu w historii

Kilkudziesięciu biegaczy z Płocka wystartowało w 7. Półmaratonie Warszawskim.

 

Siódma edycja warszawskiego półmaratonu przejdzie do historii. Pobity został rekord frekwencji, ponieważ dystans 21097,5 m ukończyło dokładnie 7191 biegaczy! Rekord jest udziałem także płocczan, którzy byli widoczni na trasie niedzielnego półmaratonu. W Warszawie udział wzięli zawodnicy zrzeszeni w klubach: TKKF Płock, PTT Delta oraz indywidualni pasjonaci i amatorzy biegania.

Jednak poza udziałem płocczanie zajęli w biegu wiele czołowych miejsc.Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął rodowity płocczanin, obecnie zawodnik WKS Grunwald Poznań, Mariusz Giżyński z czasem 1:04:17. Zawodnik ten za 3 tygodnie będzie walczyć na maratonie w Rotterdamie o minimum olimpijskie do Londynu. Jego wczorajszy wynik jest dobrym prognostykiem przez olimpijską próbą.

Dobrze zaprezentował się brat Mariusz,a Przemysław Giżyński, który zajął wysokie 7 miejsce z przyzwoitym czasem 1:12:13. Blisko czołówki był także Łukasz Kalaszczyński, który w tym roku przygotowuje się do zawodów triahlonowych na dystansie Half Ironman w Suszu. Kalszczyński przybiegł na metę na 23 pozycji osiągając czas 1:14:00. W kategorii pracowników oświaty Łukasz zajął drugie miejsce.

Najlepiej z płocczanek zaprezentowały się żony braci Giżyńskich. Anna, żona Mariusza, zajęła 14 miejsce wśród kobiet ustanawiając rekord życiowy na 1:22:03. Karolina, żona Przemysława, była 33. kobieta na mecie półmaratonu. Aparatura pomiarowa złapała Karolinie czas 1:35:59.

W 7 Półmaratonie Warszawskim udział wzięli także ratuszowi biegacze. W ramach biegu prowadzona była klasyfikacja pracowników administracji publicznej i samorządowej, w której wystartowało 145 zawodników z całej Polski. Siódme miejsce w „urzędniczej” kategorii zajął Sebastian Dymek. Czas 1:25:00 dał mu także 198 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 55 pozycji wśród urzędników i 2140 w OPEN dobiegł Robert Czwartek. Czas 1:44:54 to nowy rekord życiowy dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki poprawiony o ponad 5 minut.

Wysokie ósme miejsce w kategorii drużynowej zajęła ekipa Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Płocku. Sklasyfikowano 101 drużyn.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments