Projektuj z Barbie ™ – modowe wyzwanie dla małych fashionistek

Tworzenie autorskich projektów ubranek dla najpopularniejszej lalki świata przestaje być domeną jedynie wybitnych projektantów.

 
 
 
 
 
Teraz każda dziewczynka będzie mogła zaprojektować swój własny, niepowtarzalny strój i rozpocząć fascynującą przygodę z modą. W marcu br. ruszył konkurs „Projektuj z Barbie™” skierowany do dziewczynek w wieku od 3 do 12 lat z całej Polski. Główną nagrodą jest udział w warsztatach mody z udziałem popularnej aktorki i ikony stylu – Joanny Koroniewskiej oraz możliwość zaprezentowania własnych projektów ubrań na tegorocznym pokazie mody Warsaw Fashion Street. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest firma Mattel® – producent lalki Barbie®. Partnerem strategicznym jest firma SMYK.

3 kroki do świata mody
Konkurs „Projektuj z Barbie™” ma na celu zachęcenie dziewczynek do tworzenia autorskich propozycji ubranek dla lalki Barbie®. Każdy kolejny krok w konkursie przybliża dziewczynkom świat wielkiej mody.

Krok pierwszy – konkurs internetowy
W pierwszym etapie, trwającym od 5 marca do 15 maja br., dziewczynki mają za zadanie stworzyć własną wizję stroju dla Barbie® oraz zamieścić sfotografowany projekt na stronie internetowej www.projektujzbarbie.pl. 300 pierwszych projektów zgłoszonych do konkursu zostanie nagrodzonych oryginalnymi torebkami z kolekcji Barbie®, rozkładającymi się w mini szafę. Dodatkowo, wszystkie zgłoszone projekty zaprezentowane zostaną w galerii konkursowej i poddane głosowaniu internautów.

Krok drugi – warsztaty mody
Autorki trzydziestu prac, które zbiorą największą liczbę głosów, wezmą udział w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach mody. Warsztaty odbędą się 26 maja w restauracji Concept mieszczącej się w prawdziwej mekce światowej mody – domu handlowym VitKacy w Warszawie. W trakcie spotkania, laureatki, pod okiem projektantek marki SMYK oraz Gościa Specjalnego warsztatów – Joanny Koroniewskiej, będą mogły rozwijać swoją kreatywność i doskonale się bawić, tworząc własne projekty ubranek. Dodatkową atrakcją będzie krótki trening umiejętności aktorskich i pozowania do zdjęć przeprowadzony przez zaproszoną Gwiazdę, uwieńczony profesjonalną mini sesją zdjęciową każdej z uczestniczek warsztatów.

Krok trzeci – Warsaw Fashion Street
Spośród wszystkich uczestniczek warsztatów, jury konkursu pod przewodnictwem Joanny Koroniewskiej, wybierze pięć najciekawszych i najbardziej oryginalnych projektów. Nagrodzone kreacje zostaną zaprezentowane przez same autorki podczas profesjonalnego pokazu najnowszej kolekcji Barbie® na tegorocznym Warsaw Fashion Street.

Konkurs „Projektuj z Barbie™” to nie tylko okazja do doskonałej zabawy i sprawdzenia swych sił w roli małej projektantki ubrań. Jego celem jest przede wszystkim umożliwienie dziewczynkom odkrywania swoich pasji, zachęcenie do zabawy formą i promowanie odwagi w realizacji marzeń. Wierzymy, że dzięki konkursowi wiele dziewczynek zacznie rozwijać swoje zdolności i uwierzy, że nawet te z pozoru nierealne marzenia, mogą się spełnić – powiedziała Anna Penza, Brand Manager marki Barbie®. Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla uczestniczek, jak i ich rodziców.

Projekt wsparty jest kampanią telewizyjną i prasową. Na kanałach dziecięcych będą emitowane spoty zapraszające do wzięcia udziału w konkursie, a później przypominające o zbliżającym się zakończeniu. W magazynie „Barbie®” pojawią się informacje organizacyjne, a także foto relacja z warsztatów mody i pokazu Warsaw Fashion Street. Kontynuacją konkursu będzie „Studio Projektowe Barbie™”, czyli cykl mini warsztatów mody zorganizowanych jesienią w sklepach SMYK w wybranych miastach w Polsce.

Ramowy harmonogram projektu:
5 marca –15 maja – konkurs internetowy na stronie www.projektujzbarbie.pl
26 maja – warsztaty mody z udziałem 30 laureatek konkursu internetowego
24 czerwca – pokaz najnowszej kolekcji Barbie® i prezentacja strojów przygotowanych według projektów pięciu najbardziej kreatywnych uczestniczek warsztatów.

Źródło: www.projektujzbarbie.pl

Skomentuj

comments