Sukces płockich tancerzy

W sobotę 24.03.2012r. reprezentanci Studia Tańca FAME wzięli udział w IV OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO WORLD DANCE SOSNOWIEC 2012.

 Dla tancerzy było to nie lada przeżycie, większość formacji jechała na turniej po raz pierwszy. Energia, charyzma, stylizacja, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nasi instruktorzy pracowali ciężko nad każdą choreografią. Opłacało się. Trud i poświęcenie zostało docenione.

Zespół THE DANCE – prowadzony przez Martę Wiśniewską wywalczył w kategorii dzieci 3 miejsce. Zawładnęły sceną w rockowym wydaniu. Zyskały przychylność publiczności i jury.

W kategorii juniorów zespół SHOWDANCE BIS prowadzony przez Małgorzatę Staniszewską wywalczył 1 miejsce z olbrzymią, bo ponad 60-punktową przewagą. Dziewczęta pokazały charyzmę w mrocznym układzie, który skupił uwagę wszystkich osób znajdujących się na widowni. Niesamowite okazały się również nasze seniorki.

Zespół FAME ONE – prowadzony przez Małgorzatę Staniszewską wywalczył 2 miejsce. Tancerki zaprezentowały choreografię modern. Polska piosenka jak również choreografia zrobiły ogromne wrażenie na jury. Ogromnie gratulujemy także formacji COOL FAME KIDS prowadzonej przez Tomasza Araucza. Hip-hopowy skład pokazał się z bardzo dobrej strony, lecz niestety nie udało się im zakwalifikować do finału.

Poza formacjami Studio Tańca FAME reprezentowały również dwa duety. Duet Julia Gontarek i Ewa Zakrzewska, prowadzone przez Martę Wiśniewską, w swej złodziejskiej choreografii znalazły się na 6 pozycji. Drugi duet Kinga Stolarska i Zuzia Bieńkowska, prowadzone przez Małgorzatę Staniszewską wywalczyły 3 miejsce. Obydwa duety miały bardzo silną konkurencję, w ich kategorii walczyło aż 17 duetów z całej Polski.

W ten sam weekend zespół Twister prowadzony przez Katarzynę Staniszewską reprezentował Studio FAME w Jezierzycach koło Słupska na Mistrzostwach Polski. Dziewczęta po raz pierwszy uczestniczyły w tak ważnych krajowych zawodach. Uplasowały się na 8 pozycji. Serdecznie gratulujemy.

“W imieniu wszystkich choreografów składam serdeczne gratulacje tancerzom oraz ogromne podziękowania dla ich rodziców.”– powiedziala Małgorzata Staniszewska.

Autor: Małgorzata Staniszewska
instruktor, właściciel Studia Tańca FAME

Skomentuj

comments