Zrzuć Maskę – Uwierz w Miłość

W życiu używamy różnych masek – inaczej zachowujemy się wśród przyjaciół, inaczej wśród obcych, a jeszcze inaczej, kiedy jesteśmy sami. Zakładamy je w obawie przed wyśmianiem, nie wpasowaniem się w otaczający świat, zranieniem.

 
 
 
Ukrywamy prawdę o sobie, nasze dobre serce, którego często się wstydzimy, bo przecież nie jest modne być dobrym. Traktujemy ją jak naszą tarczę obronną, która chroni nas przed innymi. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Maski wyśmiewają się z nas, drwią z naszej słabości, stają się więzieniem. Nosząc je spychamy uczucia na dalszy plan, zamykamy się w sobie, a nie chcąc być zranionym ranimy innych. Kiedy jest nam źle, podejmujemy żałosną próbę ratunku – sami, we własnym zakresie, swoimi wątłymi ludzkimi siłami. Oczywiście deklarujemy wiarę i oczekujemy, że wydarzy się cud odmiany naszego życia, ale chcemy, aby odbyło się to bez zaangażowania, przemiany nas samych. Plan się nie powodzi – zakładamy więc w obronie kolejną maskę…

Zranionemu sercu trudno jest uwierzyć w miłość. Ale może warto podjąć ten wysiłek i spróbować? Może warto zadać sobie pytanie, jak przemienić własne serce, aby życie stało się prostsze, przyjemniejsze i pełne radości. Z pewnością odpowiedź będzie wymagała zaangażowania się w to, co trudne i bolesne, wybaczenia czegoś, co po ludzku wydaje się niewybaczalne, zapomnienia o własnej wygodzie, stawienia czoła kłamstwu i niegodziwości. Może trzeba przyznać, że kierunek, który sami obraliśmy nie jest dobry, że trzeba przestać żyć złudzeniami, zastanowić się nad sobą głęboko i wreszcie wejść na właściwą drogę.

Właśnie teraz, w okresie Wielkiego Postu zrzuć maskę, pozbądź się grzechu, wyzwól się z kajdan lęków i złych przyzwyczajeń. Pamiętaj, że w środku jesteś dokładnie taki, jakim chciał Cię sam Bóg. Nie ukrywaj dobrego serca i prawdziwego piękna pod maską. Przyjdź na Wieczór Chwały 16 marca 2012 o godz. 19:30 do płockiej Stanisławówki, aby spojrzeć na prawdziwego siebie, aby uwierzyć w miłość!


Autor: Monika Malinowska
Grafika: Arek Michalski

Skomentuj

comments