Wieczór Chwały w płockiej Stanisławówce

Zmartwychwstał Pan! … a czy my też zmartwychwstaliśmy? Złam schemat! Nie czekaj, żyj już dziś!

 Już dziś możemy zacząć żyć od nowa, odrzucić smutek, który nas przytłacza. Zmartwychwstać… Nie ma zbyt trudnych spraw, nie ma ograniczeń, których nie pokona Boża miłość, nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy podjąć jedną decyzję – tak, chcę zacząć od początku, chcę się radować! I po ludzku, zwyczajnie zacząć żyć pełnią życia!

Jakże rzadko umiemy się tak naprawdę cieszyć. Śmiech czyni człowieka wolnym, bo człowiek wolny to człowiek radości. Nie zdajemy sobie sprawy, że smutek jest jedną z najsubtelniejszych i najskrytszych pokus Szatana. On nie chce naszej radości, on podrzuca nam słowa „ale”, „wczoraj”, „jutro”, które nie pozwalają nam żyć tu i teraz, które zagrzebują nas w naszej przeszłości, jednocześnie ogarniając lękiem o przyszłość. A najważniejsze to przeżyć pięknie jeden dzień, a potem kolejny. Nie dajmy się zwieźć, nie wybiegajmy za daleko w przyszłość, radujmy się tym, co tu i teraz.

Przyjdź na Wieczór Chwały do płockiej Stanisławówki 18 maja 2012 roku o godz. 19:30, aby poznać smak Bożej radości. Bo błogosławiony lud, który umie się cieszyć! (Ps. 89)

Kościół św. Stanisława Kostki w Płocku – Stanisławówka, 18 maja 2012, godz. 19:30

Źródło: www.wieczorchwaly.pl

Skomentuj

comments