POKIS zaprasza na Musical, jakiego jeszcze w Płocku nie było…

Śpiewasz? Kochasz taniec? Czujesz rytm? Przyjdź na casting! Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotowuje się do realizacji musicalu.

 W tym celu powołujemy do życia Teatr muzyczny POKiS – czyli koło teatralno-musicalowe dla miłośników piosenki i aktorstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do dnia 14 marca 2012 roku. Zapisy przyjmujemy w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Tumskiej 9a w Płocku. Można przyjść osobiście, napisać maila na pokis@pokis lub zadzwonić pod nr tel. (24) 367-19-20 wew. 33. Pierwsze przesłuchania już za nami, kolejne odbędzie się 14 marca (środa) w Domu Darmstadt od godz. 17.00.

Kogo zapraszamy do udziału?
Młodzież (od lat 16) i dorosłych (brak górnej granicy wieku), których pasjonuje świat muzyki i aktorstwa, które lubią śpiewać lub tańczyć. Wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się tremy – zamienić ją na przyjemność. Mieszkańców miasta i okolic, którzy nie mają jeszcze doświadczenia – a chcieliby je zdobyć. Młodzież, która chce nauczyć się warsztatu i sprawdzić, czy praca aktora śpiewającego, czy też wokalisty, to to, z czym chce się związać w przyszłości.

Co się będzie działo?
Podczas spotkań będą odbywały się warsztaty:
interpretacji piosenki,
różnic pomiędzy piosenką rozrywkową, klasyczną a kabaretową,
koordynacji ruchu ciała z głosem,
emisji głosu i dykcji,
elementarnych zadań aktorskich.

Po co to wszystko?
Chcemy przekazać Wam wiedzę i umiejętności, które przydadzą się podczas zdawania egzaminów do szkół aktorskich oraz podczas udziału w różnego rodzaju castingach muzycznych, teatralnych, filmowych. To nie wszystko – zajęcia będą pomocne także dla tych, którzy chcą przełamać stres i skrępowanie podczas wystąpień publicznych. Będziecie bardziej otwarci na innych ludzi, nauczycie się swobodnie, bez skrępowania przekazywać swoje umiejętności. Być może odkryjemy w Was talenty, o których sami jeszcze nie wiecie.

To jeszcze nie wszystko. Wraz z energetycznymi, pełnymi zabawy zajęciami, powstanie w Płocku show musicalowe, a po nim być może kolejne produkcje, które wystawiane będą na nie tylko na scenach Płocka.

Spotkania poprowadzi aktorka filmowa i teatralna, wykładowca szkół aktorskich i reżyser Katarzyna Nowak. Aktorski debiut teatralny przypadł na rok 1999. Zagrała wówczas w “Don Juanie” w reżyserii Marka Fiedora na scenie Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Przez kolejnych 5 lat współpracowała z tym Teatrem studiując w międzyczasie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Rok 2001 to rok pełen nowych doświadczeń: początek współpracy z Teatrem Bagatela, pierwsze kroki przed kamerą w filmie P. Łazarkiewicza “Samo niebo” a także początek pracy estradowo-konferansjerskiej. W 2002 roku powstał pierwszy spektakl w jej reżyserii: “Gdy kurtyna opada”. W 2004 zaczęła się jej współpraca z Teatrem Ludowym. W 2007 założyła swój własny Teatr FORTE.

W roku 2008 zdobyła Nagrodę Honorowego „Złotego Liścia Retro” w V Ogólnopolskim Festiwalu Retro za spektakl muzyczno-kabaretowy “Bez mężczyzn”. W 2010 r. powstało BM FORTE – BIURO MANAGERSKIE FORTE, którego jest założycielem i dyrektorem. Od 9 lat jest wykładowcą w szkołach aktorskich. Prowadzi warsztaty z zakresu zagadnień związanych z pracą na scenie oraz wykłady związane z tematami profilaktycznymi. Współpracuje z produkcjami serialowymi, filmowymi, telewizyjnymi.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments