Pierwszoligowy klasyk

W sobotę, 21 kwietnia, o godzinie 19:00 na boisku BOPN Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie rozpocznie się mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I pomiędzy zespołami Warsaw Spartans a Mustangs Płock.

 
 
 
Gospodarz: Warsaw Spartans (0-0)
Gość: Mustangs Płock (0-0)
Data i godzina: 22 kwietnia 2012 r., 19:00
Stadion: BOPN Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa
Liga: PLFA I
Bilety: bilet normalny 10 PLN, ulgowy 5 PLN

Od chwili gdy Mustangi i Spartanie rozpoczęli zmagania ligowe, co roku odbywają się derby Mazowsza. Dotychczasowy bilans jest bardzo korzystny dla warszawian, którzy w sześciu spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw. Ostatni i zarazem najbardziej prestiżowy triumf miał miejsce w zeszłorocznym finale PLFA II. Mecz zakończył się dopiero po dogrywce, w której o końcowym wyniku 11:8 zadecydowało celne kopnięcie Dariusza Marczaka.

W zeszłym sezonie oba kluby stanowiły o sile swojej grupy. Po reorganizacji PLFA I jest jednak ligą bardzo wyrównaną i każde zwycięstwo jest na wagę złota. Drużyna, która przegra w sobotę bardzo oddali się od awansu do play-off. – Tegoroczny sezon to wiele niewiadomych, grupa północna  jest bardzo silna i wyrównana, do ostatniej kolejki zapewne nie będzie wiadomo kto będzie na górze tabeli. Każdy może wygrać i przegrać. Na pewno będziemy starać się być tymi pierwszymi – mówi Łukasz Pietrzak runningback Mustangów. Słowa zawodnika z Płocka potwierdza Marta Konopka-Mrozek, manager Spartans. – Walka o mistrzostwo będzie bardzo zacięta, bo wszystko wskazuje na to, że obie grupy mają podobny, wysoki poziom. Liczymy się z silnymi rywalami i ostrą walką o tytuł, ale nasz cel pozostaje niezmieniony – walczymy o mistrzostwo PLFA I – dodaje Konopka-Mrozek.

Mecz ten pokaże również, która z drużyn lepiej przepracowała offseason. Właściwe przygotowanie do rozgrywek to w tym sporcie gwarancja nie tylko sukcesu ale przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa. – Przygotowania przebiegały  konsekwentnie i dynamicznie. Całą zimę skupiliśmy się na treningach siłowych i kondycyjnych. Regularne ćwiczenia na na salach gimnastycznych pozwoliły osiągnąć optymalny efekt. Przez ostatnie dwa miesiące szlifowaliśmy nowy zestaw zagrywek i technikę. Powinno pozwolić to zredukować liczbę błędów popełnianych w różnych formacjach – mówi Pietrzak. W pierwszej fazie przygotowań Mustangi przyjechały do Warszawy na sparing z Eagles. Przegrały go co prawda 0:61 ale pamiętać należy że Topligowe Orły były wtedy tuż przed startem swoich rozgrywek.

Spartanie przerwę w rozgrywkach przepracowali równie solidnie. Pot wylany na treningach i solidna jak co roku rekrutacja mają przybliżyć gospodarzy do triumfu w PLFA I. – Całą zimę poza treningami siłowymi i kondycyjnymi nasi zawodnicy spędzili trenując pod balonem na sztucznej murawie. Po bardzo udanej rekrutacji drużyna wzbogaciła się o ponad 20 nowych zawodników, z których część przebiła się nawet do pierwszego składu. Doszło do nas także dwóch zawodników łódzkich Torped – Krzysztof Turek i Mikołaj Pawlaczyk oraz Łukasz Wojtkowski z Lowlanders Białystok – mówi Marta Konopka-Mrozek.

Obie drużyny znają się bardzo dobrze i sobotni mecz zapowiada się bardzo interesująco. Silna biegowo płocka jedenastka kontra zbilansowany atak Warsaw Spartans. W zeszłym sezonie dużą różnicę zrobił amerykański rozgrywający Spartan J Lund. Gdy wystąpił w spotkaniu sezonu regularnego, gospodarze wygrali ponad trzydziestoma punktami. W finale Lunda jednak zabrakło i o zwycięstwo było warszawianom znacznie trudniej. Kto zdobędzie pierwsze w sezonie punkty, przekonamy się już w sobotę wieczorem. Organizatorzy, jak zwykle, przewidzieli dla kibiców mnóstwo atrakcji pozasportowych.

NAC VII SuperFinał
Firma New American Concept istnieje na rynku od 1991 roku. NAC – sponsor tytularny VII SuperFinału – jest producentem oraz dystrybutorem wysokiej klasy urządzeń ogrodniczych znanych marek, takich jak Murray, Canadiana i Sandri Garden.

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA)
PLFA została powołana do życia w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych wystąpiły 4 kluby W sezonie 2012 w szranki PLFA stanęło 38 drużyn, które występują w Toplidze, PLFA I, PLFA II i PLFA 8. Kulminacją sezonu będzie VII SuperFinał, który 15 lipca 2012 r. zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Źródło: www.plfa.pl

Skomentuj

comments