Zbliża się początek piątego już sezonu Futbolu Amerykańskiego w Płocku

Wielkimi krokami zbliża się początek 5. już sezonu futbolu amerykańskiego w Płocku. Zacznę może od zmian, jakie nastąpiły podczas off sezonu.

 
 
 
 
 
Polska Liga Futbolu Amerykańskiego uległa reorganizacji, w wyniku czego Mistrz PLFA I 2011 (The Crew Wrocław – obecnie Giants Wrocław) występuje w tym roku w rozgrywkach ligi czeskiej, uważanej za dużo silniejszą od polskiej. Giganci wygrali pierwsze spotkanie. „Na oczach 700 żywiołowo reagujących kibiców Giants Wrocław wyraźnie zwyciężyli w swoim debiucie w czeskiej lidze futbolu amerykańskiego, pokonując 55:0 Ostrava Steelers, 3. Drużynę w Czechach w sezonie 2011.” – informacja ze strony sklubu gignaci.com

W wyniku reform połączyły się drużyny AZS Silesia Miners oraz Warriors Zabrze tworząc AZS Silesia Rebels. Kozły Poznań połączyły się z zespołem 1. KFA Fireballs Wielkopolska i występują dalej pod nazwą Kozły Poznań. Oprócz tych drużyn w utworzonej TOP Lidze występują jeszcze: Warsaw Eagles, Seahawks Gdynia, Devils Wrocław oraz Tigers Kraków.

Pozostała reszta drużyn PLFA I i kilka drużyn PLFA II utworzyło nową Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego I z podziałem na dwie grupy:

Grupa Północna

1. Husaria

2. Mustangs

3. Lowlanders

4. Spartans

Grupa Południowa

1. Steelers

2. Owls

3. Lions

4. Knights

Nie mniejsze zamieszanie było też z terminarzem, który kilkakrotnie ulegał zmianie. Ostatecznie nasz pierwszy mecz w sezonie zostanie rozegrany w Warszawie, 21 kwietnia o godzinie 19:00. Dokładny adres jeszcze nie jest potwierdzony. Prawdopodobnie będzie to stadion, na którym rozgrywany był FINAŁ PLFA II, na ul. Obrońców Tobruku na Warszawskim Bemowie.

Do meczu podejdziemy w około 30-osobowym składzie, na obecną chwilę niczym nie osłabionym. Żaden z zawodników nie nabawił się żadnej poważniejszej kontuzji i będzie w 100% gotów do meczu ze Spartans. W sezonie 2012 ponownie drużynę poprowadzi Paweł Kęsy dwudziestopięcioletni płocczanin, w drużynie od 2007 roku. Braki futbolowej wiedzy nadrabia swoim charakterem i uporem w dążeniu do celu.

Oficjalny skład na sezon 2012 zostanie podany w poniedziałek 16.04.2012.

Liga po reformie stała się znacznie bardziej wyrównana i każdy z meczy będzie niewątpliwie bardzo ciężki. Wiemy, że Spartans są w tym sezonie dużo silniejsi niż w ubiegłorocznym finale, ale mogę tylko zapewnić, że i my mamy na ten sezon pewne niespodzianki. A kto lepiej przygotował się do sezonu 2012, jak zawsze zweryfikuje boisko.

Źródło: Paweł Chlebny
Mustangs Płock

Skomentuj

comments