Reggaeland już za 5 tygodni!

We wtorek w warszawskim klubie „Powiększenie” odbyła się ogólnopolska konferencja prasowa na temat Festiwalu Reggaeland.

 Podczas konferencji zaproszonym dziennikarzom po raz pierwszy zaprezentowano niemal cały program wydarzenia.

Mikołaj Łakomski, Dyrektor Wydziału Promocji i Informacji przedstawił ofertę kulturalną Płocka. Mówił o polityce miasta, która z jednej strony ma zapewnić dostęp do kultury jak najszerszym grupom płocczan, a z drugiej wymiernie przyczynia się do promocji miasta w skali ogólnopolskiej. Podkreślał, że Reggaeland to dla Płocka bardzo ważny projekt, na który jest duże społeczne zapotrzebowanie, co udowodniła zeszłoroczna, organizowana przez pasjonatów impreza Reggaeland Undergroud.

Z kolei Grzegorz Żaglewski, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Reggaeland przedstawił program imprezy. Zaznaczył, że wiele gwiazd (m.in. Elephant Man czy J. Boog) właśnie w Płocku da swój pierwszy polski koncert. Opowiadał o wyjątkowym charakterze festiwalu, który choć zaprasza światowe gwiazdy, pozostaje wydarzeniem niezależnym i poszukującym.

Konferencję uzupełniło wystąpienie Marcina Jabłońskiego z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który przekazał informacje praktyczne: ceny biletów, organizację miasteczka festiwalowego czy dane statystyczne.

Dziennikarze podczas konferencji otrzymali nie tylko materiały dotyczące Festiwalu Reggaeland, ale także pakiet informacji o wakacyjnych wydarzeniach Płocka, jego stałych atrakcjach, bazie noclegowej i gastronomicznej. Konferencję zamknęły indywidualne rozmowy z ogólnopolskimi mediami.

Organizatorami Festiwalu Reggaeland są: Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Festiwal odbędzie się w dniach 6 i 7 lipca w Płocku, na nadwiślańskiej plaży. Bilety na Reggaeland kosztują 30 zł.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments