Reggaeland Promo Tour w Sopocie i Wrocławiu

Cian Finn, popularny irlandzki wokalista reggae to gwiazda pierwszej odsłony Reggaeland Promo Tour. Zainicjowana w zeszłym roku trasa zapowiadająca płocki festiwal Reggaeland będzie w tym roku podzielona na dwie części.

 Jej klubowa edycja zawita już 18 i 19 kwietnia do sopockiego Sfinksa oraz wrocławskiego Log:inu. Na koncertach Reggaeland Promo Tour wystąpią też Radikal Guru, Reza, Mack oraz Pandadread.

Urodzony we wschodniej Irlandii Cian Finn przez ponad siedem lat był wokalistą zespołu Intinn. Wraz z grupą zdobył w 2010 roku wyróżnienie Best Upcoming Reggae Act in UK and Ireland. W swoich solowych projektach inspiruje się nie tylko reggae, ale też soulem i bluesem. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu, wibrującemu wokalowi był wielokrotnie zapraszany do współpracy przez znanych muzyków, m.in. Mad Professora, Zion Train i Iration Steppas. Rok 2012 to dla Cian Finna dziesiątki koncertów w całej Europie oraz świetnie odebrana podwójna płyta winylowa. Obecnie muzyk pracuje nad solowym albumem wraz z Prince Fattym, producentem znanym ze współpracy z Grahamem Coxonem, Gregorym Isaacsem, Dub Syndicate i Lily Allen.

Radikal Guru to jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki dubstep i dub. Jego rozpoznawalny styl przepełniony jest wpływami roots reggae, uk steppers oraz muzyki dalekiego wschodu. W 2008 zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Dubbed Out Records serii singli na płytach winylowych. Z kolei Reza, producent oraz DJ pochodzący z Gdańska, porusza się w obszarach dub i roots. Jest pierwszym Polakiem, który prowadził autorską audycje dla nowojorskiego radia Bassdrive. Czwarty z wykonawców, których będziemy mogli usłyszeć na Reggaeland Promo Tour, Mack, to DJ i promotor, który od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep – Moonshine Recordings. Jego sety DJ-skie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień. Skład koncertów Reggaeland Promo Tour vol. 1 uzupełnia pozostający na scenie od dziesięciu lat Pandadread reprezentowany przez Bratrata, wychowanego na Kaszubach selektora i operatora trójmiejskiego Pandadread Sound System.

Klubowa część Reggaeland Promo Tour zapowiada największy festiwal reggae w Polsce – Reggaeland. Siódma edycja imprezy odbędzie się tradycyjnie na wiślanej plaży w Płocku. Do tej pory potwierdzono koncerty jednej z największych gwiazd reggae i dancehallu Shaggy’ego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzyków reggae w Europie, pochodzącego z Niemiec Jahcoustixa oraz legendy brytyjskiego ska i 2 Tone, grupy The Selecter. W sumie na Reggaelandzie wystąpi ponad trzydziestu muzyków. Festiwal będzie trwać trzy dni, od 12 do 14 lipca. Do końca marca można kupić najtańsze karnety na festiwal (30 zł z polem namiotowym).
Więcej informacji można znaleźć na: www.reggaeland.eu oraz www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival.

Organizatorami Reggaelandu są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Urząd Miasta Płocka.

Reggaeland Promo Tour vol. 1, 18 kwietnia, klub Sfinks, Sopot, www.sfinks700.com; 19 kwietnia, klub Log:in, Wrocław, www.loginklub.pl; wstęp na oba koncerty wolny.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments