Kolejne gwiazdy lipcowego Reggaelandu

konfZapraszamy do Płocka na Regaeland, ale także zobaczyć inne atrakcje miasta – mówił prezydent Andrzej Nowakowski w Bufecie Centralnym przy Żurawiej.

Klimatyczna restauracja w centrum Warszawy była miejscem konferencji zapowiadającej Reggaeland. – To jeden z największych płockich festiwali, organizowany całkowicie własnymi siłami samorządu – podkreślał prezydent Płocka.

Reggaeland to przede wszystkim muzyka. Grzegorz Żaglewski z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zapowiedział cztery zagraniczne gwiazdy.

Zobaczymy więc i usłyszymy włoski zespół Mellow Wood – jedno z największych objawień europejskiej sceny reggae ostatnich lat, znany m.in. z wydanego w ubiegłym roku albumu Well Well Well, z którego pochodzi taki przebój jak „Dance inna Babylon”. Po festiwalu One Love we Wrocławiu ich koncert na Reggaelandzie w Płocku będzie drugim występem zespołu w kraju.

Po raz pierwszy w kraju zobaczymy nad Wisłą Karamelo Santo – jeden z najpopularniejszych zespołów brazylijskich, który istnieje już od 20 lat. Muzykę, którą grają określa się mianem latin rock. Karamelo Santo współpracował m.in. z Manu Chao.

Po raz drugi w Płocku pojawi się Kingstone Sound – niemiecki skład, który jest jednym z czołowych reprezentantów europejskiej sceny dancehall (łączący nowoczesny dancehall, hip-hop oraz jamalską klasykę). Zagra na scenie soundsystemowej.

Czwartą, zapowiedzianą gwiazdą (która zagra na głównej scenie) będzie Rayvon. Pierwszy wielki sukces Rayvona przyszedł w 2001 roku, gdy wraz z Shaggym nagrał jeden z najpopularniejszych singli roku „Angel”. Do tej pory klip zanotował 37 milionów odtworzeń na You Tube.

Rayvon wystąpi gościnnie właśnie z Shaggym – wcześniej zapowiedzianą gwiazdą płockiego Reggaelandu.

Łącznie na tegorocznym festiwalu na plaży pod tumskim wzgórzem wystąpi ponad 50 wykonawców, nie tylko reggae, ale także pokrewnych gatunków dancehallu, ska i rocksteady. Oprócz Shaggy’ego usłyszmy gwiazdy jak Ken Boothe, czy grupa The Selecter.

Nie zabraknie również polskich wykonawców. Wystąpią m.in. Jamal, Mesajah, Jafia Namuel, Transmisja.

Radosław Malinowski – wicedyrekor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zdradził, że jedną z nowości będzie mobilna aplikacja na smartfony, dzięki której festiwalowicze będą mogli na bieżąco otrzymywać informacje o Reggaelandzie, o miejscach noclegowych, zabytkach, które warto zobaczyć, restauracjach, czy o ewentualnych zmianach. Aplikację można obrać za darmo na telefony z systemami Android i iOS (jest do pobrania za darmo ze strony: www.reggaeland.eu/aplikacja.html)

Ponieważ płocki Reggaeland staje się imprezą rodzinną – POKiS przygotuje także specjalną strefę dla dzieci, w której rodzice będą mogli zostawic pociechy na kilka godzin pod fachową opieką.

Reggaeland 2013 – plaża nad Wisłą, 12-14 lipca, karnety są w przedsprzedaży po 40 zł (wraz z miejscem na polu namiotowym).

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments