Zwycięstwo koszykarzy

Po pechowej porażce w I kolejce z zespołem AZS UW Warszawa 62:72 tym razem koszykarze MON-POLu zmierzyli się na własnym parkiecie z GLKS Nadarzyn.

Mecz rozpoczął celny rzut za 2 Łukasza Wiśniewskiego. Płocczanie do końca meczu nie oddali prowadzenia. Z każdą minutą przewaga MON-POLu rosła. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem naszych koszykarzy 25:21, a na wyróżnienie zasługuje jeden z najmłodszych zawodników w naszej kadrze Konrad Kowalski, który w tej części gry rzucił 7 oczek.

Druga część spotkania po raz kolejny należała do MON-POLu. Tym razem płocczanie wygrali 19:14, a na wyróżnienie tym razem zasługuje najskuteczniejszy zawodnik w naszej ekipie Mariusz Czajkowski, który rzucił 8 punktów. Trzecia kwarta była bardziej wyrównana, ze względu na to, że trener Mariusz Błaszczyk zdecydował się posłać na parkiet eksperymentalny skład. Jednak i to nie zawiodło i nasi zawodnicy wygrali 22:20. Ostatnia kwarta to zdecydowana przewaga płocczan, którzy wygrali 26:18, a najwięcej punktów w tej części spotkania zaliczyli Piotr Lewandowski oraz Janji Byambadori, którzy rzucili po 6 punktów.

Najskuteczniejszymi zawodnikami płockiego zespołu w całym meczu byli Mariusz Czajkowski oraz Janji Byambadori, którzy rzucili odpowiednio 23 i 17 oczek.

W trzeciej kolejce, 21 października MON-POL Płock zagra w Legionowie z tamtejszym KS Legion, w czwartej w Płocku z MKS Ochota Warszawa.

Źródło: MON-POL Płock