Aktorzy w ulicznym meczu

5 maja na Starym Rynku odbędzie się I Uliczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Organizatorem Imprezy jest Wisła Płock, która świętuje 65-lecie istnienia Klubu.

 W meczu zagrają pracownicy Teatru Dramatycznego. Kapitanem drużyny będzie Marek Mokrowiecki. W skład drużyny wejdą: Robert Liberek, Piotr Bała, Henryk Jóźwiak, Dorota Cempura, Jan Kołodziej, Łukasz Mąka, Piotr Minkiel, Mariusz Pogonowski, Piotr Muszyński, Cezary Jaworski, Rafał Kalinowski.

O imprezie opowiada Krzysztof Dmoszyński, prezes klubu Wisła Płock

Skąd pomysł na rozegranie ulicznego meczu piłki nożnej?

Pomysł zrodził się po śmierci mojego przyjaciela aktora Maćka Kozłowskiego, który również opiekował się Reprezentacją Bezdomnych. W związku z jego śmiercią Przyjaciele Maćka zorganizowali poświęcony jego pamięci Uliczny Turniej Piłki Nożnej przed Pałacem Kultury w Warszawie, w którym uczestniczyła m. in. Reprezentacja Bezdomnych, Polityków, Orłów Górskiego, Oldboyów Legii Warszawa. Organizacja tego Turnieju bardzo mi się spodobała i tę ideę przeniosłem do Łęcznej a obecnie do Płocka.

Kto zagra na Starym Rynku?

W I Ulicznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Płocka w dniu 05.05.2012r. na placu przed Ratuszem zagrają: Reprezentacje Urzędu Miasta, Starostwa, Orłów Górskiego, Artystów, Dziennikarzy, Księży, Kibiców Wisły Płock oraz Stara Wiara złożona z byłych zawodników Klubu.

Czym uliczny mecz piłki nożnej różni się od tego na boisku?

Po pierwsze Turniej będzie rozegrany na specjalnym boisku z bandami o wymiarach 22mx16m usytuowanym na betonowym podłożu. Mecze będą trwały 2×4 min., zmiany zawodników dokonywane będą tak jak w hokeju. Resztę innowacji będą mogli obejrzeć mieszkańcy Płocka podczas Turnieju, na który wszystkich zapraszamy.

Czy będzie więcej ulicznych meczów?

O tym, czy Turniej Uliczny wpisze się do kalendarza imprez organizowanych corocznie zadecydują przede wszystkim uczestnicy oraz kibice.

Źródło: www.teatrplock.pl

Skomentuj

comments