Mustangi kwestują i rekrutują

W dniu 13.01.2013r. płockie Mustangi jak co roku wsparły WOŚP kwestując w centrum miasta. Drużyna od początku swojego istnienia popiera i wspomaga inicjatywę Jurka Owsiaka zbierając pieniądze i zachęcając wszystkich do pomocy.

 Maciej Łebkowski: „W tym roku 23 zawodników uczestniczy w zbiórce i mimo niskich temperatur wszyscy kwestowaliśmy do samego końca zbierając fundusze na najmłodszych, jak i najstarszych podopiecznych WOŚP. Cieszymy się, że jak co roku możemy pomóc w tak szlachetnej inicjatywie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie otrzymamy szanse uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Jako organizacja bierzemy udział w wielu ewentach i wydarzeniach, natomiast uczestnictwo w WOŚP jest Naszym sztandarowym punktem w rocznym kalendarzu imprez. ”

Serdecznie zapraszamy osoby chętne na cykl TRENINGÓW OTWARTYCH, które odbędą się w cztery kolejne niedziele, tj. 20.01.2013, 27.01.2013, 03.02.2013, 10.02.2013 o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 2 mieszczącej się w Płocku, ul. Chopina 62. Będzie szansa treningu razem z drużyną, sprawdzenia swoich możliwości i być może dołączenia na stałe w szeregi futbolistów. Proszę zabrać ze sobą strój, obuwie sportowe i butelkę wody. Warunek uczestniczenia w rekrutacji – ukończone 16 lat.

Mariusz Gajewski: „Trenujemy nieprzerwanie od września ubiegłego roku, kiedy miejsce miał pierwszy nabór po sezonie 2012. Obecnie w drużynie jest 35 czynnych graczy, liczymy jednak, że do początku rozgrywek ta liczba powiększy się. Mamy już harmonogram rozgrywek na sezon i śmiało można powiedzieć, że teraz jest „ostatni gwizdek” aby dołączyć do drużyny, rozpocząć treningi i przygotować się do sezonu, który rozpoczniemy 14 kwietnia. Na rekrutacji nie oczekujemy atletów, czy osób które już trenowały tą lub inną dyscyplinę. Osoby „prosto z ulicy” są w większości w tej drużynie i z powodzeniem dają sobie radę. Jedyny warunek to chęci, chęci i jeszcze raz chęci do treningów i gry w futbol amerykański.”

Drużyna w statystykach:
Istnieje od 2007 roku
Rozegrała przez 5 lat rozgrywek 37 meczy ligowych i 8 sparingów
Przejechała na mecze wyjazdowe około 7.600 km
Najlżejszy zawodnik waży 62kg, a najcięższy 152kg
Najniższy zawodnik mierzy 161cm, a najwyższy 198cm
Najmłodszy zawodnik ma 15 lat, najstarszy 36 lat
Wicemistrz polski PLFA I w roku 2011

Z poważaniem
Zarząd Stowarzyszenia Sportowego
Mustangs Płock

Skomentuj

comments