Wielkie odliczanie!

40 Dni. Tyle właśnie czasu minie jeszcze nim do Płocka zawita ponownie futbol amerykański. Tym razem jednak w innej, lepszej, nowej formie.

 Mustangi sezon 2012 rozegrają w ramach pierwszoligowych rozgrywek – Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I). Co oznacza to dla nas, kibiców? Bardziej wyrównane mecze, wyższy poziom sportowy oraz kolejny rok walki z Warszawskimi Spartans oraz Lowlanders Białystok. Z każdym z tych zespołów płocczanie w swojej historii wygrali tylko po jednym spotkaniu.

„Wystąpimy w najbardziej wyrównanej lidze od kilku lat. Nie zobaczymy już wyników 50:0 a każdy jard boiska będzie tu na wagę złota. Lowlanders, Spartans, Husaria są to zespoły z którymi możemy wygrać. Do startu ligi został nam ponad miesiąc, przygotowania idą zgodnie z planem i wierzę że będziemy gotowi na czas.” – zapowiada Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Musatngów

Płoccy futboliści rozegrają po dwa mecze z zespołami Warsaw Spartans, Lowlanders Białystok oraz Husaria Szczecin. Dwaj ostatni mają dwuletnie doświadczenie w tej klasie rozgrywkowej, jednak Husaria opuściła te rozgrywki w 2010 roku. Zespół z Zachodniopomorskiego ubiegły rok do udanych też nie może zaliczyć. Lowlanders natomiast balansowali na skraju I i II ligi. W sezonie 2009 i 2011 występowali w PLFAI, natomiast 2008 i 2010 w niższej klasie rozgrywkowej deklasując rywali.

Oto harmonogram rozgrywek sezonu zasadniczego Pierwszej Polskej Ligi Futbolu Amerykańskiego:
22.IV Mustangs vs Spartans
12.V Husaria vs Mustangs
26.V Spartans vs Mustangs
9.VI Mustangs vs Lowlanders
24.VI Mustangs vs Husaria
7.VII Lowlanders vs Mustangs

Źródło: Mustangs Płock

Skomentuj

comments