Wspólnie zagłosujmy

Kapituła plebiscytu “Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2012” w kategorii “Kultura i rozrywka” nominowała Płocką Galerię Sztuki za otwarcie Skweru Sztuki.

 Zagłosować można za pomocą kuponu, umieszczonego w Tygodniku Płockim, lub wysyłając SMS-a o treści KIR.10 pod nr 73601. Liczymy na głosy przyjaciół Galerii.

Galeria Plenerowa, która zagościła na Skwerze Sztuki (w miejscu po dawnym „Słoneczku”), to jedna z form aktywności artystycznej Płockiej Galerii Sztuki, prowadzona poza murami PGS, rozpoczęta wystawami fotograficznymi w ubiegłym roku. Nowo powstały skwer to dla mieszkańców nie tylko miejsce spotkań i odpoczynku, ale także przestrzenią do prezentowania sztuki w różnorodny sposób. Otoczenie ma w naturalny sposób zachęcać do aktywnego uczestnictwa w planowanych projektach artystycznych.

Współpracujący z PGS Foxy & Wiur ożywili to miejsce. Powstała m.in. dziewczynka z robotami, która ma przekonać płocczan, że jest to miejsce przeznaczone również na rodzinne gry i zabawy. Ważnym elementem Skweru jest także urządzenie, tzw. dystrybutor sztuki z półką na foldery, czasopisma i ulotki, informujące o wydarzeniach kulturalnych w Płocku. Dystrybutor jest propozycją dla tych, którym bliskie jest słowo pisane, a raczej – drukowane.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments