Shaggy zaprasza na płocki Reggaeland

Shaggy zagra na festiwalu Reggaeland 2013, który odbędzie się na plaży w Płocku 12-14 lipca. Bilety na tegoroczną trzydniową imprezę kosztują tylko 40 zł.

 Tegoroczny festiwal Reggaeland będzie trwał aż trzy dni – 12, 13 i 14 lipca. Jednym z headlinerów Reggaelandu w Płocku i zarazem twarza promujacą festiwal jest Shaggy – muzyk, który w dwóch ostatnich dekadach wylansował największą ilość światowych hitów w jamajskim stylu. Już pojawiły sie bilbordy i spot promujące festiwal.

Shaggy to nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie. Mimo że jest wierny jamajskim rytmom, sprzedaje miliony płyt, z których kilka uzyskało status platynowych, a nawet diamentowych w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich. Jego popularność eksplodowała w roku 1993, kiedy wydał płytę „Pure Pleasure”. Szybką popularność zdobył jeden z singli, cover ,„Oh Carolina”. Wydany dwa lata później album „Boombastic” przyniósł artyście prestiżową nagrodę Grammy.

W kolejnych latach Shaggy sporo koncertował, ale też poświęcił się budowie legendarnej dziś wytwórni Big Yard Group. Dlatego jego nowa płyta ukazała się dopiero w roku 2000. „Hot shot” był krążkiem w dużej mierze utrzymanym w konwencji r’n’b. To z niego pochodzą wielkie przeboje Shaggy’ego „It wasn’t me” oraz „Angel”. „Hot shot” uzyskał m.in. status najlepiej sprzedającego się albumu według Juno Awards 2002. Lata 2002 i 2005 przyniosły kolejno krążki ,,Lucky Day” i „Clothers Drop”.

Dwa lata później „Intoxication” podbija rynek, debiutując na szczycie list Reggae Billboard Albums oraz iTunes UK Reggae. Płyta otrzymuje nominację do kolejnej nagrody Grammy. Cztery lata temu Shaggy nagrał „Feel The Rush”, utwór który stał się oficjalnym hymnem Piłkarskich Mistrzostw Europy 2008. W roku 2011 ukazał się dziesiąty studyjny album Shaggy’ego „Summer in Kingston”. Muzyk wielokrotnie udowodnił, że niszowe reggae może wpływać na popkulturę z ogromną siłą oddziaływania. Jego koncert na Reggaelandzie w Płocku będzie pierwszym występem muzyka na polskim festiwalu reggae.

Tradycyjnie Reggaeland odbędzie się na plaży nad Wisłą w Płocku. W tym roku na festiwalu znajdą się aż cztery sceny: główna, soundsystemowa oraz dwie mniejsze. Trzydniowe karnety wraz z polem namiotowym na tegoroczną edycję festiwalu kosztują 40 zł (w przedsprzedaży od 1 kwietnia do 11 lipca). W trakcie trwania festiwalu za bilet zapłacimy 40 zł, a za pole namiotowe dodatkowo 10 zł.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments