Kontrakt z Manolo Cadenasem podpisany!

Od sezonu 2013/2014 trenerem Orlen Wisły będzie Manolo Cadenas. Dzisiaj Hiszpan przesłał podpisany 3-letni kontrakt z SPR Wisła Płock SA. Umowa wymaga jeszcze akceptacji przez Radę Nadzorczą spółki.

 Doświadczony szkoleniowiec będzie sprawował funkcję pierwszego trenera Orlen Wisły Płock w okresie od 1.07.2013 do 30.06.2016. Jego asystentami będą Krzysztof Kisiel i Artur Góral. W czasie swojego pobytu w Płocku Manolo Cadenas, poza realizacją celów sportowych Orlen Wisły Płock, będzie wspierał na arenie międzynarodowej swoim wizerunkiem miejską kampanię marketingową „Let’s meet in Płock EURO 2016”, a także odpowiadał za koordynację działań związanych ze szkoleniem młodzieży w klubie.

58-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził czołowe kluby Hiszpanii, z FC Barceloną na czele. Pierwsze kroki jako trener stawiał w ekipie Naranco, z której w 1989 przeniósł się do Caja Cantabria, gdzie zastąpił na tym stanowisku Garcię Cuestę. Już w pierwszym sezonie wzniósł Copa Asobal oraz Puchar Zdobywców Pucharów, który był jego pierwszym trofeum na europejskich parkietach.

Największe sukcesy odnosił jednak z ekipą Ademar Leon (1995-2007), z którą święcił tytuł Mistrza Hiszpanii (2001) oraz sięgnął po puchary Copa del Rey – 2002, Copa Asobal – 1999, a w latach 1999 oraz 2005 ponownie triumfował w Pucharze Zdobywców Pucharów. W sezonie 2006/2007 doszedł to finału tych rozgrywek, gdzie ilością zdobytych bramek na wyjeździe przegrał z HSV Hamburg. Podczas swojego 12-letniego pobytu w Ademar Cadenas pracował z takimi zawodnikami jak: Alberto i Raul Rodriguez Entrerrios, Julen Aguinagalde, Mirko Alilović, Petar Metlicić, Kristian Kjelling, Garcia Lorenzana, Garcia Parrondo, Kasper Hvidt, Ruben Garabaya, Javier Hombrados, Demetrio Lozano.

W 2007 roku objął Dumę Katalonii, którą doprowadził do półfinału Ligi Mistrzów i z którą zdobył Superpuchar Hiszpanii. Wśród całej plejady gwiazd światowej piłki ręcznej w ówczesnej Barcelonie znaleźć można było nazwisko również Petara Nenadicia – Pierwsze, co rzuca się w oczy, to jego pracowitość. Lubi pracować i całkowicie się oddaje swojemu zawodowi. Potrafił też znakomicie rozwijać umiejętności młodych zawodników, a także znaleźć wspólny język z tymi bardziej doświadczonymi. Jego nazwisko jest rozpoznawalne w całej Europie i to z pewnością duży plus zarówno dla klubu, jak i samych zawodników, że od przyszłego roku będzie on pracował w Płocku – powiedział serbski rozgrywający,

Po dwóch latach pracy w Barcelonie oraz Granollers (2010-2012) ponownie objął Ademar Leon, z którego ostatecznie trafił do Orlen Wisły Płock.

Na oficjalnych stronach FC Barcelony do dzisiaj można znaleźć krótką charakterystykę nowego szkoleniowca Nafciarzy:

– Cadenas to twardy charakter, stawiający na dyscyplinę i profesjonalizm. Były trener Ademar Leon cechuje się pracowitością, bogatym doświadczeniem oraz szerokim repertuarem rozwiązań taktycznych. Spod jego ręki wypłynęło wielu młodych zawodników, którzy później odnieśli sukcesy na arenie międzynarodowej. Cechami jego charakteru jest odwaga, waleczność i ambicja.

Źródło: SPR Wisła Płock SA

Skomentuj

comments