Prezydent miasta lobbuje za Mistrzostwami Europy w Płocku

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się w Gdańsku z prezydentem EHF Jeanem Brihaultem oraz sekretarzem generalnym EHF Michaelem Wiedererem.

 W czasie spotkania prezydenta Płocka z władzami EHF rozmawiano na temat możliwości rozgrywania meczów także w Płocku podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej w 2016 r.

Do spotkania z władzami Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej doszło 7 kwietnia w Gdańsku przy okazji meczu Polska – Szwecja. Szefowie EHF przebywali w Polsce w dniach 6-8 kwietnia na zaproszenie prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego w związku z podpisaniem umowy na organizację Mistrzostw Europy Juniorek, które odbędą się w Trójmieście. Podczas wizyty władz EHF w Polsce prezydent Płocka osobiście przekonywał prezydenta i sekretarza EHF do pomysłu organizacji ME 2016 także w Płocku i wykorzystania ORLEN Areny jako jednej z hal, gdzie mogłyby się odbywać mecze podczas imprezy.

– Spotkanie z władzami EHF to kolejny krok Płocka do celu, jakim jest organizacja EURO 2016 w naszym mieście. Podczas rozmowy przybliżyłem prezydentowi i sekretarzowi generalnemu EHF walory Płocka, jako stolicy polskiej piłki ręcznej. Zapewniłem także o gotowości naszego miasta pod względem bazy sportowej i hotelowej do organizacji tak prestiżowej imprezy o randze mistrzowskiej, a także o wieloletnich płockich tradycjach szczypiorniaka oraz obecności fantastycznych kibiców – mówi Andrzej Nowakowski.

Źródło: Urząd Miasta Płocka 

Skomentuj

comments