RockTower 4. Odsłona pierwsza

Fanów ciężkich brzmień zapraszamy 12 maja 2013 o godz. 16 do ogródku MZOS. Dziś przedstawiamy pierwszą muzyczną czwórkę, czwartej edycji koncertu.

 Imprezę integrującą środowisko muzyków rockowych działających w pracowni muzycznej POKiS oraz na terenie Płocka i okolic rozpocznie „Little Wing” w wykonaniu Ryszarda Wolbacha, który następnie da półgodzinny koncert.

Około godz. 16.30 na scenie przy placu Dąbrowskiego 2A pojawi się młoda płocka formacja FEAR INSIDE OF ME.

Grają ze sobą od 28 września 2012, lecz większość z nich, zna się już od dłuższego czasu. Wcześniej funkcjonowali jako CrashReport, ale z powodu zmiany składu i stylu muzycznego zmianie uległa też nazwa. Teraz stawiają na dużo mocniejsze uderzenie sekcji rytmicznej i „demoniczny” wokal Julity. W połączeniu z „anielskim” z kolei głosem wokalisty oraz „fałszującą” sekcją gitar – jak mówią młodzi muzycy – może nas mocno zadziwić. Zespół na co dzień szlifuje swój warsztat w Klubie Osiedla Łukasiewicza.

Niewiele wcześniej, bo w czerwcu 2012, rozpoczął granie kolejny zespół, który usłyszymy na RockTower 2013. JUNK – to kwartet, nie do końca poważnych dżentelmenów, ceniących sobie przede wszystkim otwartość i nie ograniczenie się do jednego gatunku bądź stylu. Od samego początku w pocie czoła, pracujących ciągle nad nowym materiałem, co zaowocowało nagraniem dema w grudniu 2012. „Amatorów rdzewiejących samochodów i wody ognistej” – jak siebie określają – można było, póki co, zobaczyć na paru koncertach w Płocku i okolicach. Obecnie zespół dalej tworzy kolejne utwory, oraz szuka następnych miejsc, gdzie mógłby odrobinę podnieść poziom panujących decybeli. Zespół – w składzie: Paweł Jędrzejewski – wokal, Dariusz Kułak – bas, Łukasz Grochulski – gitara – „pracuje” nad sobą w Pracowni Muzycznej POKiS.

12 maja jako trzeci zespół wystąpi, grający „wściekle ostry” rock alternatywny ROCKPUBLIC, czyli obfita porcja alternatywy spod znaku grunge, starego, dobrego metalu i solidna garść intrygujących tekstów. Zespół, do 2012 roku występujący pod nazwą CAGE, ma już na koncie maxi-singiel „Made In China” wydany w 2008 roku oraz wspólne koncerty między innymi z Johnem Porterem, Mafią i Armią. Zespół cieszy się stale rosnącą grupą fanów, głównie z Warszawy i Wyszkowa gdzie zaczynali swoją muzyczną przygodę. Obecnie grają w Płocku.

Początki 2012 roku to również początki CONCATENATION – grupy, w której skład wchodzą dawni muzycy zespołów The Thorn, Hard To Believe i Alienacji. Stylistyka, w której porusza się Concatenation to mieszanka death metalowego grania z klasycznym thrash metalem. Zespół ma na koncie kilka występów na żywo (m.in. Włocławek, Gostynin), a w planach na 2013 rok jest nagranie debiutanckiego materiału demo. W składzie zespołu są: Mateusz Koziorowski – wokal, Mariusz Śmigielski – gitara, Sebastian Tarczyluk – gitara, Paweł Śmigała – bas, Rafał Strzemieczny – perkusja.

Na dziś tyle. Kolejna odsłona IV RockTower wkrótce. Pamiętajcie! Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

RockTower 2013, jak co roku, odbywa się w ramach Pikniku Europejskiego organizowanego przez Urząd Miasta Płocka i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments