Koncert Na Dachu. 5 poziom wtajemniczenia

TSA, HUNTER i GETTO – czyli druga edycja wielkiego finału Alterstacji. Już 26 kwietnia zapraszamy na ostatni poziom parkingu CH Atrium Mosty.

 Koncert Na Dachu. 5 poziom wtajemniczenia to impreza dla wszystkich tych, których nie kręci blask i lans, nie liczy się elegancja sali koncertowej tylko czysta forma bez picu i farby oraz scena, światło, no i oczywiście ludzie, którzy w muzyce jeńców nie biorą.

Po raz drugi w historii wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć. Zakończenie Alterstacja – cyklu muzycznych inspiracji, swobodnej formy przekazu i ekspresji organizujemy ponownie w miejscu, które tak bardzo wszystkim się spodobało. Podczas pierwszej edycji, 13 marca 2012 roku, kiedy zagrały dla was zespoły L-stadt i KSU, na dachu bawiło się 500 osób.

Teraz liczymy na więcej. Na 5 poziomie zagrają starzy wyżeracze – TSA i Hunter – oraz młodzi żwawi wojownicy z Getta i płocki KZR. Wjazd jedynie 20 zł (zakup w Bileterii POKiS, ul. Tumska 9 A, od poniedziałku do piątku, od godz. 9 – 17).

TSA jest zaliczany do prekursorów heavy metalu w Polsce. Zespół powstał w 1979 roku, początkowo czerpiąc inspirację z dokonań muzycznych grup AC/DC i wczesnego Led Zeppelin, jednak stopniowo rozwijał własny styl oparty na wokalizach Marka Piekarczyka. Nagrania TSA, w latach 80. XX w. cieszyły się ogromną popularnością w Polsce sprzedając się w kilkusettysięcznych nakładach. TSA pozostawał aktywny do 1989 roku w składzie uznawanym za klasyczny. Na początku lat 90. XX wieku zespół zawiesił działalność, aby powrócić w pierwszym roku nowego tysiąclecia. 5 maja 2001 roku TSA zagrało znowu w klasycznym, pierwotnym składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew). W kwietniu 2004 roku wydał nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Nieco później, po raz pierwszy na kompaktach, ukazały się ich legendarne już albumy – „TSA – czerwony”, „Rock’n’Roll”, „Spunk”, obie wersje „Heavy Metal World” oraz CD „1981” zawierający nagrania koncertowe z radiowych archiwów. Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół TSA wystąpił na ponad 130 koncertach w kraju a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

www.tsa.com.pl

Hunter – thrash i heavy metal najwyższego sortu. Grupa powstała w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Od 2010 roku skład Huntera tworzą ponadto: gitarzysta Piotr „Pit” Kędzierzawski, skrzypek Michał „Jelonek” Jelonek, basista Konrad „Saimon” Karchut oraz perkusiści Dariusz „Daray” Brzozowski i Arkadiusz „Letki” Letkiewicz.

Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. W 1991 roku Hunter otrzymał po raz pierwszy propozycję koncertu w Niemczech. Od tego momentu zespół co najmniej raz w roku wyjeżdża na koncerty lub mini trasy za Odrę. Rok 1993 okazał się w historii grupy rokiem przełomowym. Zaczęły się koncerty w Polsce i za granicą, m.in. Mannheim Rock, Mettmann Rock Me, trasa koncertowa obejmująca miasta Mutterstadt, Neustadt, Mannheim. Właśnie wtedy Hunter otrzymał propozycję nagrania płyty w niemieckim APN Studio Neustadt GmbH. Nagrania zostały ukończone w styczniu 1994 roku.

Do 2011 roku grupa wydała cztery, odmienne stylistycznie, albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Piąty album studyjny – „Królewstwo” – ukazał się w listopadzie 2012 roku. Nagrania dotarły do 4. miejsca zestawienia OLiS – istniejąca od 23 października 2000 Oficjalna Lista Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (ZPAV).

www.hunter.art.pl

Ghetto – hardrockowa formacja z Kutna, założona przed sześciu laty z inicjatywy Irka Grzebieluchy i Marcina Grzebieniowskiego, na szerokie wody wypłynęła w 2011 roku. W styczniu utwór „Twój Grzech” ukazał się na składance ,,Regionalna Rockowa Scena Muzyczna”, a na XIII Festiwalu im. Ryśka Riedla zespół, zyskując uznanie jury festiwalu, składającego się m.in. z takich osób, jak Mietek Jurecki, Ewa Śnieżanka, Andrzej Jerzyk, Sebastian Riedel, zajął pierwsze miejsce. W 2012 roku Ghetto wydało swój debiutancki krążek pt. „Świat, w którym przyszło Ci żyć”.

www.ghetto.com.pl

Klub Zdesperowanych Romantyków (KZR) to grupa rockowa z Płocka. Muzykę zespołu można określić jako “alternatywny” lub “akustyczny”, mocno melodyjny rock. Mimo kompozycji opartych na brzmieniu gitary akustycznej, która narzuca czasem skojarzenia z melancholią i powyciąganymi swetrami, specjalnością zespołu są wysokoenergetyczne występy na żywo.

www.facebook.com/kzrband

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments