Październik 2012 w POKiS

Sezon jesienno-zimowy 2012 w POKiS zaczynamy mocnym rosyjskim kinem i pierwszymi koncertami ALTERSTACJI oraz KAWIARNI JAZZOWEJ.

 Zapraszamy do zapoznania się z naszą październikową ofertą.

W cyklu „Kinematografie świata – kino rosyjskie” pokażemy mocny dramat wojenny p.t. „Pokój przychodzącemu na świat” (reż. Aleksandr Alov, Vladimir Naumov). Film jest porównywany z takimi arcydziełami kina radzieckiego jak „Lecą żurawie” (1957) Michaiła Kałatozowa, „Ballada o żołnierzu” (1959) Grigorija Czuchraja czy „Los człowieka” (1959) Siergieja Bondarczuka.

Film będzie prezentowany w oryginalnej wersji językowej. „Pokój…” jest jednocześnie pierwszym filmem radzieckim, w którym Niemiec – a dokładniej: Niemka – został pokazany nie tylko jako śmiertelny wróg, ale również jako ofiara. Pokaz organizujemy w Domu Darmstadt, we współpracy z Rosyjskim Ośrodkiem Nauki i Kultury w Warszawie.Zaplanowaliśmy 2 senase; o godz. 10 i 17. Wstęp wolny.

Film prezentowany w oryginalnej wersji językowej, ale z polskim napisami. Przy okazji zapraszamy na pokaz slajdów (22 października, godz. 18) w ramach Klubu “Podróże” im. Tony’ego Halika. Tym razem zobaczymy Afrykę w obiektywie Karoliny Dudek i Michała Rączka. Jak zawsze w Domu Darmstadt, jak zawsze wstęp wolny.

Również do Domu Darmstadt, w najbliższą sobotę, 6 października, o godz. 18 zapraszamy na koncert zatytułowany „Jesienny smutek” w wykonaniu Tria Stroikowego. Muzycy wystąpią w składzie: Tomasz Leciejewski – obój, Mariusz Hejnicki – klarnet, Marzena Sikora – fagot. W programie m.in. utwory W.A. Mozarta i J. Haydna. Wstęp wolny.

Tydzień później, 12 października, w piątek o godz. 19 rozpoczynamy cykl ALTERSTACJA koncertem legendy polskiego punkrocka – zespołu PABIEDA, który w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej POKiS. Bilety po 15 złotych.

Na pierwszą w nowym sezonie Kawiarnie Jazzową zapraszamy 20 października (sobota) na godz. 18. Wystąpi Dorota Miśkiewicz, która będzie promowała swój, najnowszy album pt. „ALE”, przy nagrywaniu którego, tradycyjnie, pomagał jej gitarzysta Marek Napiórkowski (współkompozytor i współproducent). Za produkcję odpowiadał także Bogdan Kondracki. Autorami tekstów są Dorota Miśkiewicz, Wojciech Młynarski, Michał Rusinek, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau i Bogdan Loebl. W utworze “Ale (może robisz błąd?)” Dorota zaśpiewała w duecie z Ewą Bem, a w piosence “W komórce” – z Wojciechem Waglewskim. Z kolei w “Sambie z kalendarza” i “A co sny?” chórki dograłą Karolina Kozak. Wstęp na koncert, w sali widowiskowej POKiS, 25 złotych.

Źródło: www.pokis.plock.eu

Skomentuj

comments