Kolejne gwiazdy festiwalu Audioriver

Bardzo dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w II Konferencji Muzycznej Audioriver oraz After Party!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z UAM-u i przedstawiamy kolejne gwiazdy Audioriver ogłoszone w klubie SQ: Nicolas Jaar Live In Concert, NZ Shapeshifter live, Kavinsky, ATOL, Modeselektor live, Plaid live oraz Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live!

W Konferencji udział wzięło ponad 250 osób i bardzo się cieszymy, że w całości zapełniliśmy aulę wydziału. Tym bardziej, że wstęp po raz pierwszy był płatny. Dobór panelistów też okazał się bardzo trafny, bo dyskusje były żywe i doprowadziły do ciekawych wniosków. W ciągu najbliższych tygodni będziemy prezentować rezultaty naszych debat i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku doczekamy się III Konferencji.

Na After Party, którego główną gwiazdą był duet Benoit & Sergio w wersji live, pojawiło się ponad 600 osób. Ponadto, podczas imprezy, zostały oficjalnie ogłoszone kolejne gwiazdy festiwalu Audioriver 2012. Po raz pierwszy nad Wisłą, z pełnym zespołem wystąpi Nicolas Jaar, który od kilku lat rozkochuje w sobie fanów alternatywy. Jego zeszłoroczny album „Space Is Only Noise” uznany został nie tylko przez media zajmujące się stricte elektroniką, ale i przez takie redakcje, jak „NME” i Pitchfork.com.

W tym samych zestawieniach najlepszych płyt 2011 znalazł się także duet Plaid i on także pojawi się w Płocku. Z tym występem wiąże się także inna ważna wiadomość, bowiem Plaid zagrają na nowej, piątej już scenie na plaży. Będzie to namiot z muzyką bardziej eksperymentalną i to właśnie w tym miejscu wystąpi także ogłoszony wcześniej Byetone.

Z bardzo gorących obecnie nazwisk, nie sposób pominąć Kavinsky’ego, który zyskał sławę m.in. dzięki utworowi wykorzystanemu w ścieżce dźwiękowej do filmu „Drive”. Kavinsky dołącza tym samym do namiotu, w którym zaprezentuje się m.in. już ogłoszony SebastiAn. To będzie wielka gratka dla fanów electro.

Jeśli chodzi o pełne koncertowe składy, to niezwykle ciekawie przedstawia się grupa NZ Shapeshifter, która prezentuje mieszankę drum & bass, dubu i soulu. To jedni z najsławniejszych nowozelandzkich muzyków, którzy nigdy wcześniej nie gościli w Polsce. Powód jest prosty – koszty sprowadzenia tak dużej liczby osób z tak odległego kraju są po prostu zaporowe. Jedyna szansa to zgrać ich występ z trasą w Europie. Próbowaliśmy od lat i teraz nareszcie się uda!

Po raz pierwszy w Polsce wystąpią także Modeselektor live, którzy jak dotąd prezentowali się wyłącznie w wersji DJ-skiej. Jeszcze bardziej ekskluzywnie przedstawia się występ projekt ATOL, czyli wspólne granie duetu Modeselektor oraz dwóch gigantów nowoczesnego techno: Marcela Dettmanna i Sheda. ATOL to projekt, który powstał przed rokiem na potrzeby festiwalu Melt. W tym roku zagrają w ten sposób zaledwie kilka razy. Już podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu chłopaki z Modeselektor wyrazili chęć powrotu na plażę właśnie w tym składzie i bardzo się cieszymy, że to właśnie Audioriver będzie jednym z tych nielicznych punktów, w których zaprezentują ATOL.

Ostatnie nazwisko na liście to także koncertowy skład debiutujący na polskiej ziemi. Wyjątkowy producent tech house’owy, Guillaume & the Coutu Dumonts, przyjedzie do Płocka ze swoim zespołem i na żywo zaprezentuje swoje unikalne, organiczne brzmienie.

Źródło: www.audioriver.pl

Skomentuj

comments